Dievnami būs atvērti, ievērojot noteiktas prasības

Dievnami netiks slēgti individuālajiem apmeklētājiem, ja vien apmeklētāju skaits ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos un nepārsniedz maksimāli noteikto skaitu, kas ir 50 cilvēki vienkopus, paredz Tieslietu ministrijas un reliģisko organizāciju vienošanās, informē Tieslietu ministrijas pārstāve Lana Mauliņa.

Tiekoties Tieslietu ministrijas un reliģisko organizāciju pārstāvjiem, otrdien, 17.martā, uzsvērts, ka arī krīzes laikā personām nepieciešama garīgā aprūpe, ko sniedz reliģiskās organizācijas.

Papildus cilvēka skaita ierobežojumiem, sanāksmē uzsvērts, ka, ja dievnama platība nenodrošina atbilstošas distances ievērošanu 50 cilvēkiem, tad cilvēku skaits tiek attiecīgi samazināts. Tāpat nolemts, ka reliģiskajām organizācijām būs jāaicina cilvēkus palikt mājās, pēc iespējas atturēties no publisku vietu apmeklēšanas, par vienošanos stāsta Mauliņa.

Vienlaikus Tieslietu ministrija apņēmusies nodrošināt nepieciešamo atbalstu izvirzīto prasību izpildē. Gan ministrijas, gan reliģisko savienību (baznīcu) pārstāvji pauda vienotu nostāju par nepieciešamību vairot sociālo atbildīgumu, aicinot ļoti piesardzīgi vērtēt veselības riskus katru reizi, kad notiek saskarsme ar citiem cilvēkiem, un aicināja izmantot šo sociālās distancēšanās laiku, pievēršoties savai garīgajai izaugsmei.

Lasiet arī: Visās tirdzniecības vietās, tirgū un aptiekās pircējiem būs jāievēro divu metru distance

Tikšanās laikā arī panākta vienošanās par reliģiskās darbības izpratni. Proti, nolemts, ka dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, nepulcinot uz to draudzi, netiek uzskatīts par reliģisko darbību pulcējoties.

Jāatzīmē, ka vairākas draudzes organizē dievkalpojumus tiešsaistē, kas pieejama gan Facebook, gan citās vietnēs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas