Digitālā revolūcija Baltijas uzņēmumiem liek mainīt biznesa modeļus

Digitalizācija jau šobrīd nes fundamentālas izmaiņas visās biznesa nozarēs un liek arī Baltijas uzņēmumiem mainīt savus biznesa modeļus – to SEB bankas rīkotajā Baltijas Biznesa samitā apliecināja 68% no pārstāvētajām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lielajām kompānijām.

Vēl 19% lielo uzņēmumu uzskata, ka digitalizācijas ietekmē tām nākamo divu gadu laikā nāksies mainīt savu biznesa modeli, bet tikai 5% ir pārliecināti, ka varēs turpināt strādāt tāpat kā līdz šim, informē SEB banka.

«Arī finanšu sektors ir starp tiem, ko transformē digitalizācija. Jau šobrīd mūsu konkurenti ir ne vien citas bankas, bet krietni plašāks spēlētāju loks, tostarp arī start-up uzņēmumi. Fintech kompānijas ir pierādījušas, ka tās spēj drosmīgi inovēt, ātri reaģēt un uzņemies riskus. Savukārt banku priekšrocība vienmēr ir bijusi stabilitāte un kapitalizācija, lai tās spētu izturēt jebkurus satricinājumus. Digitalizācijas ietekmē banku pakalpojumi noteikti kļūs vienkāršāki, taču tiem ir jābūt tikpat drošiem un uzticamiem,» uzrunājot klientus uzsvēra SEB grupas izpilddirektore Annika Falkengrēna.

Vienlaikus 60% no Baltijas lielajiem uzņēmumiem kā lielāko šābrīža izaicinājumu savam biznesam nosaukuši inovācijas. 20% lielo kompāniju par savu sarežģītāko uzdevumu uzskata produktivitātes palielināšanu, bet 15% – jaunu tirgu iekarošanu.

Savukārt, lūgti vienā vārdā raksturot digitalizācijas ietekmi savā kompānijā, 33% lielo uzņēmumu pārstāvju atbildējuši «vienkāršība», 23% izvēlējušies atbildi «iespējas», bet 22% – «ātrums».

Ref: 102.000.102.12433

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas