Dīkstāves pabalstu varēs saņemt arī pašnodarbinātie, kuri vienlaikus sniedz asistenta pakalpojumus

Dīkstāves pabalstu varēs saņemt arī pašnodarbinātie, kuri vienlaikus sniedz asistenta pakalpojumus, pirmdien, 27.aprīlī, lēmusi finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Finanšu ministrijā (FM) vēsta, ka ārkārtējās situācijas laikā Valsts ieņēmumu dienests (VID) darba ņēmējiem un pašnodarbinātām personām izmaksā dīkstāves pabalstu, bet patlaban to nepiešķir darbiniekiem, kuri vienlaikus ir nodarbināti valsts vai pašvaldības institūcijā vai kapitālsabiedrībā vai veic saimniecisko darbību, kā arī pašnodarbinātām personām, kuras vienlaikus ir nodarbinātas valsts un pašvaldību budžeta iestādēs.

«Praksē ir identificēti gadījumi, kad uz dīkstāves pabalstu pretendējoša darba devēja darbinieks vai pašnodarbinātais vienlaikus ir asistenta pakalpojuma sniedzējs, par ko noslēgts līgums un darba samaksu veic pašvaldības sociālais dienests. Ņemot vērā, ka asistenta pakalpojuma personām ar invaliditāti sniedzēji nestrādā pašvaldības sociālajā dienestā kā pastāvīgi darbinieki, bet gan sniedz valsts apmaksātu pakalpojumu noteiktu stundu apjomā, interpretējams, ka šīs personas nav uzskatāmas par «nodarbinātām valsts un pašvaldības institūcijā»,» skaidroja FM. 

Lasiet arī: Lai lemtu par ierobežojumu maiņu, piedāvās četru nedēļu posmos mērīt vairākus COVID-19 saslimstības kritērijus

Tādējādi gadījumos, kad asistents vienlaikus ir darba ņēmējs uzņēmumā vai pašnodarbinātā persona citā jomā, kuru skārusi COVID-19 izraisītā krīze un kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam, asistentam ir tiesības saņemt gan dīkstāves pabalstu, gan samaksu par asistenta pakalpojuma sniegšanu.

Ņemot vērā, ka VID informācijas sistēmā nav iespējams automātiski nošķirt asistenta pakalpojuma sniedzējus no citiem pašvaldības darba ņēmējiem, plānots, ka personai, kura pretendēs uz dīkstāves pabalstu, būs jāiesniedz iesniegums VID brīvā formā par to, ka persona ir asistenta pakalpojuma sniedzējs. 

Informāciju par to, ka persona ir asistenta pakalpojuma sniedzējs, iesniegumā par dīkstāves pabalsta piešķiršanu uzņēmuma darbiniekiem varēs norādīt arī krīzes skartais darba devējs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas