bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LatviaLatvija

Dilemma par ētiku: latvju pončiki vai beļģu vafeles un 6 200 eiro uz rokas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ansis Pūpols

Viedokļa raksts

Kārdinošās astoņas amata vietas Eiropas Parlamentā – cīņa par tām šogad Latvijā ir nonākusi tik tālu, ka daži amata kandidāti mēģina apvienot visai nesamērojamas profesijas. Tā teikt, kamēr vieni darbi nav padarīti, tikmēr jau ar lieliem solījumiem ķeras pie otriem. Par piemēru tam ir Ansis Pūpols, kas Latvijā sevi pieteicis kā Nemelo! žurnālists. Ar ko tad Brisele kārdinošāka – beļģu vafeles ikdienā, stabilie pieci gadi ar ikmēneša ienākumiem pirms nodokļu nomaksas 8757,70 eiro apmērā vai cīņa par labāku nākotni Eiropai?

Jānorāda, ka Ansis Pūpols sabiedrībā visvairāk pazīstams kā Nekā personīga žurnālists. Viņš gan tur jau kādu laiku vairs nedarbojas, bet gan attīsta savu žurnālistikas projektu Nemelo. Vēl pavisam nesen kā «dāvanu pirms Ziemassvētkiem» Pūpols sabiedrībai lūdza savam projektam naudu jeb, kā viņš teica, – «ziedojumus kvalitatīvai žurnālistikai». Tomēr jau pēc nepilniem diviem mēnešiem žurnālists paziņojis, ka kandidēs Eiropas Parlamentā un pārstāvēs Latvijas politisko partiju Nacionālā apvienība. Pats Pūpols to saucis par loģisku soli.

Joprojām, kandidējot uz vietu Eiropas Parlamentā, viņš aicina ziedot sev, saviem žurnālistikas projektiem. Iespējams, arī šo Pūpols sauktu par loģisku soli, taču tā nešķiet visiem.

Ja kādam rodas jautājums, vai šāda prakse ir ētiska, tad, lai citiem nebūtu «jālauza galva», Latvijas Žurnālistu asociācijai (LŽA), kuras sarakstos Pūpols joprojām atzīmēts kā biedrs, ir atbilde, kas ierakstīta asociācijas Ētikas kodeksā:

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Kā cīņa par labāku nākotni var sākties, kad politiskais ceļš tiek sākts ar ne pārāk tīriem soļiem?

Līdz pat trešdienai, 13.martam, ne Ainārs Dimants, ne Ansis Pūpols, kas kandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, nav parūpējušies, lai pirms politiskās karjeras uzsākšanas un ierindošanās kandidātu sarakstos, pārliecinātos, ka vairs nav publiskajā sarakstā pie LŽA biedriem, kas ievēro neatkarīgu žurnālistiku Latvijā.

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LŽA biedru saraksts

 

Jāatzīmē, ka BNN izdevās sazināties ar LŽA pārstāvi Kristīni, kas atbild uz asociācijas kopējiem e-pastiem. Pēc viņas paustā, uz kopējo e-pastu nav atnācis ne Dimanta, ne Pūpola pieprasījums izņemt viņus no biedru saraksta. Tomēr viņa piebilst, ka šie lūgumi varētu būt nosūtīti priekšsēdētājai. Tāpat viņa telefonsarunā ar BNN norādīja, ka abiem netiek vairs adresēti LŽA e-pasti.

Ceturtdien, 14.martā, ar BNN sazinājas LŽA priekšsēdētāja Ivonna Plaude. Viņa atzīmēja, ka Aināra Dimanta iesniegums ir jau saņemts. Tikmēr Pūpola oficiālā iesnieguma vēl neesot. Tāpat Plaude sacīja, ka LŽA 21.martā notiks valdes sēde, līdz kurai šiem iesniegumiem obligāti vajadzētu būt.

Iespējams, tie var šķist kā sīkumi, jo LŽA nav juridiskas atbildības, tā balstās uz žurnālistu ētiku, kas izkopta, lai atbalstītu kvalitatīvu žurnālistiku Latvijā – viens no Pūpola saukļiem.

Nenoliedzami, žurnālists var būt labs politiķis, jo, ikdienā pētot lielos korupcijas skandālus, var ieraudzīt trūkumus politikā un dot savu pienesumu to novēršanā. Tomēr apvienot šos amatus nav iespējams. Tāpēc godīgs solis būtu aiziet no žurnālistikas un doties tikai pa vienu ceļu – politikā. Jo, kamēr tas nav izdarīts, raisās jautājumi, kā Pūpols, kas cīnās pret korupcijas skandāliem, risinās Nacionālās apvienības maksātnespējas «šaubu ēnas», kas īpaši asociējas ar Raivi Dzintaru, ar kuru tagad grasās iet «pa vienu ceļu»?

Nacionālā apvienība, rīkojot semināru, Pūpolu joprojām piesaka kā žurnālistu. Pats Pūpols nav slēpis, ka grasās pabeigt savus iesāktos žurnālistikas projektus. Vai šajos projektos šaubu ēnas pār «nacionāļiem» nekritīs?

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Tāpat rodas jautājums par to, ko cilvēki, kas komentēja politiskos notikumus Latvijā, netiekot Eiropas Parlamentā, darīs pēc 25.maija? Cik objektīvi mēs spēsim uz viņiem raudzīties, ja viņi tomēr nolems palikt savos iepriekšējos amatos? Un cik ilgi viņi piekopa partijas intereses, ko tagad pārstāv?

Proti, Pūpols nav vienīgais, kas, šogad kandidējot, saskaras ar dilemmu par ētikas normu robežām savā profesionālajā darbā. Starp tiem ir arī Ainārs Dimants, kas Latvijā pazīstams kā mediju eksperts. Tāpat uz Eiropu soļo politologi – Ivars Ijabs un Andris Kudors. Ja politologi netiks pie beļģu vafelēm, cik adekvāti viņi spēs vērtēt «latviešu vafeles»?


Pievienot komentāru

  1. avlis teica:

    …varbūt ,tad būsiet ZEFĪRI …HĀAAAAAAAAAAA

  2. BRIGITA teica:

    Skaidrs ir viens,šai spēlē ir viens galvenais aspekts,lielais atalgojums.Par darba pienākumiem,par pienesumu valstij,netiek domātš nemaz.Visi iedomājušies sevi par baigiem kadriem,piemēram,ko tur darīs melnbārde,koŠeit paliks tik daudz iesāktumnepabeigtu drbu,ko saka sirdsapziņa,neko? Jeb kāre tik liela ,alga tik vilino;sa,ka pārējais viss pie kājas,tānu izskatās !!!

Fukušimas nolaidības lietā attaisno uzņēmuma vadītājus

Tiesa Japānā, lietā par iespējamu nolaidību saistībā Fukušimas atomelektrostacijas katastrofu ir attaisnojusi atbildīgā enerģētikas uzņēmuma vadību.

Konkursā uz FKTK vadītāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile, informē Valsts kancelejā.

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.

Igaunijā vēlas būtiski dārgāku tabaku, mazajiem brūžiem – paplašināšanos

Igaunijā ierosināti grozījumi akcīzes nodokļa likmēs paredz 15% likmes sadārdzinājumu tabakai un izmaiņas mazo alus darītavu definīcijā, kas paredz nodokļa atlaižu attiecināšanu uz ievērojami lielāku produkciju.

Ukrainā nodeg centrālās bankas eksprezidentes māja

Ukrainas policija izmeklē ugunsgrēku, kurā nodegusi Ukrainas banku sistēmas reformētājas, centrālās bankas bijušās prezidentes māja. «Terors turpinās,» tā komentējusi eksbaņķiere Valērija Gontareva.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Policija sākusi kriminālprocesu par inficēšanās gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Igauņu tehnoloģiju uzņēmumi apņemas kļūt klimatam ilgtspējīgi līdz 2030.gadam

33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas, ieskaitot taksometru pakalpojumu sniedzēju Bolt, ir parakstījuši Zaļo solījumu, apņemoties līdz 2030.gadam pārkārtot savu darbību tā, lai no vides un klimata piesārņojuma viedokļa kļūtu pilnībā ilgtspējīgi.

airBaltic augustā pārvadā par 28% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada augustā pārvadājusi 566 093 pasažierus jeb par 28% vairāk nekā šajā mēnesī pērn.

VK: Pašvaldības rīkojas bezatbildīgi, aizņemoties naudu neizvērtētiem un pārāk lieliem projektiem

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem, secinājusi Valsts kontrole.

Lietuviešu zemnieki atsakās no piena ražošanas zemās iepirkuma cenas dēļ

Piena iepirkuma cenas Lietuvā ir tik zemas, ka mazām un vidējām piena saimniecībām nav izdevīgi pastāvēt, un gada laikā no šīs nozares valstī ir attiekusies katra astotā saimniecība, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvija starp deviņām Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Kalniete ievēlēta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidentes amatā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – viceprezidenti.

ASV iesūdz tiesā Snoudenu par viņa jauno grāmatu

Amerikāņu trauksmes cēlējs Edvards Snoudens izdevis jaunu grāmatu, pret kuru prasību tiesā jau tās iznākšanas dienā iesniegušas Amerikas Savienotās Valstis. Prasības mērķis ir «iegūts visus ieņēmumus» no grāmatas tirdzniecības.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja akceptē Rīgas zoodārza lūgumu palielināt pašvaldības dotāciju par 80 000 eiro uzturēšanas izdevumu segšanai.

Kariņš rosinās auditu par ēdināšanu izglītības iestādēs visā Latvijā

Pēc zarnu nūjiņu infekcijām Siguldā un PVD atklātajiem pārkāpumiem praktiski visās turienes izglītības iestādēs, tiks rosināta pārbaude par to, kā ēdināšana notiek citās izglītības iestādēs Latvijā, atklājis premjers Krišjānis Kariņš.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->