bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 21.07.2019 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Dilemma par ētiku: latvju pončiki vai beļģu vafeles un 6 200 eiro uz rokas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ansis Pūpols

Viedokļa raksts

Kārdinošās astoņas amata vietas Eiropas Parlamentā – cīņa par tām šogad Latvijā ir nonākusi tik tālu, ka daži amata kandidāti mēģina apvienot visai nesamērojamas profesijas. Tā teikt, kamēr vieni darbi nav padarīti, tikmēr jau ar lieliem solījumiem ķeras pie otriem. Par piemēru tam ir Ansis Pūpols, kas Latvijā sevi pieteicis kā Nemelo! žurnālists. Ar ko tad Brisele kārdinošāka – beļģu vafeles ikdienā, stabilie pieci gadi ar ikmēneša ienākumiem pirms nodokļu nomaksas 8757,70 eiro apmērā vai cīņa par labāku nākotni Eiropai?

Jānorāda, ka Ansis Pūpols sabiedrībā visvairāk pazīstams kā Nekā personīga žurnālists. Viņš gan tur jau kādu laiku vairs nedarbojas, bet gan attīsta savu žurnālistikas projektu Nemelo. Vēl pavisam nesen kā «dāvanu pirms Ziemassvētkiem» Pūpols sabiedrībai lūdza savam projektam naudu jeb, kā viņš teica, – «ziedojumus kvalitatīvai žurnālistikai». Tomēr jau pēc nepilniem diviem mēnešiem žurnālists paziņojis, ka kandidēs Eiropas Parlamentā un pārstāvēs Latvijas politisko partiju Nacionālā apvienība. Pats Pūpols to saucis par loģisku soli.

Joprojām, kandidējot uz vietu Eiropas Parlamentā, viņš aicina ziedot sev, saviem žurnālistikas projektiem. Iespējams, arī šo Pūpols sauktu par loģisku soli, taču tā nešķiet visiem.

Ja kādam rodas jautājums, vai šāda prakse ir ētiska, tad, lai citiem nebūtu «jālauza galva», Latvijas Žurnālistu asociācijai (LŽA), kuras sarakstos Pūpols joprojām atzīmēts kā biedrs, ir atbilde, kas ierakstīta asociācijas Ētikas kodeksā:

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Kā cīņa par labāku nākotni var sākties, kad politiskais ceļš tiek sākts ar ne pārāk tīriem soļiem?

Līdz pat trešdienai, 13.martam, ne Ainārs Dimants, ne Ansis Pūpols, kas kandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, nav parūpējušies, lai pirms politiskās karjeras uzsākšanas un ierindošanās kandidātu sarakstos, pārliecinātos, ka vairs nav publiskajā sarakstā pie LŽA biedriem, kas ievēro neatkarīgu žurnālistiku Latvijā.

 

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

LŽA biedru saraksts

 

Jāatzīmē, ka BNN izdevās sazināties ar LŽA pārstāvi Kristīni, kas atbild uz asociācijas kopējiem e-pastiem. Pēc viņas paustā, uz kopējo e-pastu nav atnācis ne Dimanta, ne Pūpola pieprasījums izņemt viņus no biedru saraksta. Tomēr viņa piebilst, ka šie lūgumi varētu būt nosūtīti priekšsēdētājai. Tāpat viņa telefonsarunā ar BNN norādīja, ka abiem netiek vairs adresēti LŽA e-pasti.

Ceturtdien, 14.martā, ar BNN sazinājas LŽA priekšsēdētāja Ivonna Plaude. Viņa atzīmēja, ka Aināra Dimanta iesniegums ir jau saņemts. Tikmēr Pūpola oficiālā iesnieguma vēl neesot. Tāpat Plaude sacīja, ka LŽA 21.martā notiks valdes sēde, līdz kurai šiem iesniegumiem obligāti vajadzētu būt.

Iespējams, tie var šķist kā sīkumi, jo LŽA nav juridiskas atbildības, tā balstās uz žurnālistu ētiku, kas izkopta, lai atbalstītu kvalitatīvu žurnālistiku Latvijā – viens no Pūpola saukļiem.

Nenoliedzami, žurnālists var būt labs politiķis, jo, ikdienā pētot lielos korupcijas skandālus, var ieraudzīt trūkumus politikā un dot savu pienesumu to novēršanā. Tomēr apvienot šos amatus nav iespējams. Tāpēc godīgs solis būtu aiziet no žurnālistikas un doties tikai pa vienu ceļu – politikā. Jo, kamēr tas nav izdarīts, raisās jautājumi, kā Pūpols, kas cīnās pret korupcijas skandāliem, risinās Nacionālās apvienības maksātnespējas «šaubu ēnas», kas īpaši asociējas ar Raivi Dzintaru, ar kuru tagad grasās iet «pa vienu ceļu»?

Nacionālā apvienība, rīkojot semināru, Pūpolu joprojām piesaka kā žurnālistu. Pats Pūpols nav slēpis, ka grasās pabeigt savus iesāktos žurnālistikas projektus. Vai šajos projektos šaubu ēnas pār «nacionāļiem» nekritīs?

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

 

Tāpat rodas jautājums par to, ko cilvēki, kas komentēja politiskos notikumus Latvijā, netiekot Eiropas Parlamentā, darīs pēc 25.maija? Cik objektīvi mēs spēsim uz viņiem raudzīties, ja viņi tomēr nolems palikt savos iepriekšējos amatos? Un cik ilgi viņi piekopa partijas intereses, ko tagad pārstāv?

Proti, Pūpols nav vienīgais, kas, šogad kandidējot, saskaras ar dilemmu par ētikas normu robežām savā profesionālajā darbā. Starp tiem ir arī Ainārs Dimants, kas Latvijā pazīstams kā mediju eksperts. Tāpat uz Eiropu soļo politologi – Ivars Ijabs un Andris Kudors. Ja politologi netiks pie beļģu vafelēm, cik adekvāti viņi spēs vērtēt «latviešu vafeles»?


Pievienot komentāru

  1. avlis teica:

    …varbūt ,tad būsiet ZEFĪRI …HĀAAAAAAAAAAA

  2. BRIGITA teica:

    Skaidrs ir viens,šai spēlē ir viens galvenais aspekts,lielais atalgojums.Par darba pienākumiem,par pienesumu valstij,netiek domātš nemaz.Visi iedomājušies sevi par baigiem kadriem,piemēram,ko tur darīs melnbārde,koŠeit paliks tik daudz iesāktumnepabeigtu drbu,ko saka sirdsapziņa,neko? Jeb kāre tik liela ,alga tik vilino;sa,ka pārējais viss pie kājas,tānu izskatās !!!

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.


-->