bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 22.01.2020 | Vārda dienas: Austris
LatviaLatvija

Divarpus gadu laikā PTAC saņēmis gandrīz 60 sūdzības par auto nomnieku pārkāpumiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) no 2017.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 31.jūlijam saņēmis 58 sūdzības par pārkāpumiem auto nomas pakalpojumos, ceturtdien, 1.augustā, žurnālistiem pastāstīja PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Tostarp šogad saņemtas 16 sūdzības, pērn – 23, bet 2017.gadā – 19 sūdzības.

Vienlaikus viņa piebilda, ka Eiropas Patērētāju centru tīklā (ECC-NET) 2018.gadā saņemtas 1 210 sūdzības un 2 501 informācijas pieprasījums. Šogad ECC-NET tīklā saņemtas 535 sūdzības un 1 819 informācijas pieprasījumi.

«Visas mūsu redzeslokā nonākušās lietas vienmēr ir par pietiekami lielām summām, kas ir patērētājiem nozīmīgas.»

Pēc viņas teiktā, kādam Latvijas patērētājam Islandē auto nomas pakalpojumu sniedzējs mēģinājis ieturēt aptuveni 5 000 eiro garantijas maksu. Attiecīgajā lietā neaptvertais risks bijusi smilšu vētra, kuras radītie bojājumi auto nebija iekļauti pilnajā apdrošināšanā. Auto nomas pakalpojumu sniedzējs gan šo naudu nedabūja. Tikmēr Latvijā lielākās no patērētāju un auto nomas pakalpojumu sniedzēju domstarpībām ir par auto bojājumiem, no patērētāja bankas konta iekasējot 600 eiro, kā arī par neatmaksātu drošības naudu 500 eiro apmērā.

Viņa pastāstīja, ka sūdzības tiek saņemtas par dažādiem automašīnas bojājumiem (iepriekš nefiksētiem, iespējams, pēc nodošanas radītiem), drošības naudas neatmaksāšanu, jo pārkāpti līguma noteikumi ar vai bez iemesla. Tāpat sūdzības PTAC saņēmis par automašīnas defektiem, kas atklājas tās lietošanas laikā, un patērētājiem radītājiem zaudējumiem, lai automašīnu nogādātu atpakaļ pie iznomātāja.

2018.gadā PTAC veica pārbaudes 17 ar auto nomu saistītos uzņēmumos un 12 gadījumos konstatēja būtiskus pārkāpumus. PTAC galvenie konstatētie pārkāpumi Latvijā auto nomas pakalpojumu sniegšanā ir noklusēta būtiska informācija rezervācijas tīmekļvietnēs par pakalpojumu sniedzēju un līgumu noteikumiem – liela daļa no tiem var būt pieejama tikai svešvalodās starptautiskās tīmekļa vietnēs. Nereti arī auto pieņemšanas-nodošanas akts nav bijis pieejams valsts valodā.

Tāpat starp PTAC konstatētājiem pārkāpumiem auto nomas pakalpojumu sniegšanā ir patērētājiem piemēroti netaisnīgi līguma noteikumi un nesamērīgi līgumsodi, lai gan tiem jābūt samērīgiem attiecībā pret radītājiem zaudējumiem. Tāpat konstatēta arī vispārīga zaudējumu atlīdzināšanas pienākuma uzlikšana patērētājam, lai gan ne visos gadījumos patērētājs par auto nodarītajiem zaudējumiem bija vainīgs.

Tikmēr patērētāju pieļautie līguma pārkāpumi visbiežāk ir ātruma pārsniegšana, par ko saņemts administratīvais sods, kā arī patērētāju radīti bojājumi automašīnai.

Vītoliņa pastāstīja, ka ar mērķi veicināt patērētāju zināšanas par autonomas pakalpojumu specifiku, kā arī informēt par aspektiem, kuriem nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību pirms un pēc pakalpojumu izmantošanas, kā arī līgumu darbības laikā, PTAC un Eiropas Patērētāju informēšanas centrs uzsākuši kampaņu Domā, ja auto nomā.

Viņa pastāstīja, ka kampaņas mērķis ir aicināt patērētājus rūpīgāk lasīt nomas lūgumu, lai pārzinātu savus pienākumus. Tāpat būtiski mazināt pašriskus, piemēram, iegādājoties apdrošināšanu. Vēlams arī fiksēt auto vizuālo stāvokli, bet nomas auto lietot saudzīgi, kā arī auto atgriezt tādu, kādu patērētājs to saņēmis.

Sixt auto nomas vadītājs Baltijā Jānis Putniņš uzsvēra, ka, nomājot auto, ir ļoti būtiski izlasīt nomas līgumu. Ja auto rezervē pie starpnieka nomas noteikumi un pirktie pakalpojumi tajā var atšķirties salīdzinājumā ar nomāšanu pa tiešo no nomas kompānijas. Tāpēc jāizlasa starpnieka teiktais. Svarīgi iepazīties ar informāciju par komersantu, pie kura plānots nomāt automašīnu – rast skaidrību, vai šis uzņēmums ir sociāli aktīvs, un būs iespējams atrisināt konfliktu situācijas, ja tādas radušās.

Putniņš aicināja nomātās automašīnas lietot atbildīgi, ievērojot ceļa satiksmes noteikumus un par auto nomas laikā rūpēties kā par savu, jo tas būs jāatdod atpakaļ. Jāņem vērā, ka, auto nododot vēlāk, var būt papildus jāmaksā par kavētajām dienām vai stundām.

Viņš gan piebilda, ka salīdzinājumā ar citām ārvalstīm Latvijā ir salīdzinoši maz pārkāpumu auto nomas pakalpojumu sniegšanā.


Pievienot komentāru

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā decembrī samazinājās par 1,1%

Salīdzinot ar 2018.gada decembri, 2019.gada novembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,1%, liecina CSP dati.

Pētījums: Pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienā ar velosipēdu pārvietojas 6% iedzīvotāju, secināts pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā.

Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Moneyval ziņojums: Latvija lielākoties izpildījusi rekomendācijas

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.

Bijušā velotreka vietā Rīgā būvēs jaunu Valsts drošības dienesta ēku, nevis parku

Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienestam, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Meridian Trade Bank maina nosaukumu uz Industra Bank

Meridian Trade Bank trešdien, 22.janvārī, mainījusi nosaukumu uz Industra Bank, informē bankā.

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps un klimata aktīviste Grēta Tunberga. Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Vitenbergs: Latvijas tautsaimniecībā būtiska ir katra investīcija

Investīcija ir brīvas tirgus ekonomikas pamatu pamats un Latvijas tautsaimniecībā būtisks ir ikkatrs ieguldījums, tā izteicies Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pastiprinās bažas par putnu gripas draudiem Latvijā

Putnu gripa mājputniem konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Putins maina Krievijas valdības sastāvu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins daļēji mainījis Krievijas valdības sastāvu, ieceļot jaunu apgaismības ministru un virkni citu, bet amatos ļaujot palikt līdzšinējiem aizsardzības, ārlietu un finanšu ministriem.

Par spīti siltajai ziemai dažviet autoceļi ir apledojuši

Apledojums 22.janvāra rītā Vidzemē, Latgalē un Kurzemē dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS Latvijas dzelzceļš savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saeimā: Svarīgi Latvijas–Baltkrievijas robežas izbūvē nepieļaut citur konstatētās kļūdas

«Ņemot vērā, ka šogad plānots uzsākt Latvijas–Baltkrievijas robežas joslas izbūvi, svarīgi, lai neatkārtotos Valsts kontroles ziņojumā par Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu atklātās kļūdas.»

Balsstiesīgie kūtri parakstās par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referendumu

Referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, līdz šim parakstījušies 1 137 vēlētāji.

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

LAKRA: Pēc Parex parādu norakstīšanas valsts nākamajam solim jābūt Latvijas iedzīvotāju bezcerīgo parādu atlaišanai

Tas, ka tiek izvērtēta iespēja pārtraukt tiesāšanos ar bijušajiem Parex īpašniekiem par parādu piedziņu, tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir signāls, ka valsts ir gatava atlaist viņu parādus, uzskata LAKRA valdes loceklis Jānis Āboliņš.

Latvijas Kuģu reģistrā pieaug kravas kuģu skaits

Gada laikā Kuģu reģistrā no jauna reģistrēti astoņi – seši sauskravas kuģi un divi naftas tankkuģi. SOLAS kuģu kopējā tonnāža sasniegusi 140 301.

Atskats uz laiku pēc dižķibeles: Latvijā turpinājusi rezonēt «gāzi grīdā» politika

«Latvijā joprojām ir turpinājusi rezonēt «gāzi grīdā» politikas negatīvā ietekme,» atskatoties uz gadiem pēc krīzes, spriež SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Rīgas domes opozīcija neredz jēgu parakstīties par Burova atlaišanu, jo Saeima, visticamāk, atstādinās visu domi

Rīgas domes opozīciju pārstāvošie politiskie spēki pagaidām neplāno sākt parakstu vākšanu par neuzticības izteikšanu Oļegam Burovam, jo uzskata, ka tuvāko nedēļu laikā Saeima nobalsos par domes atlaišanu.

Krievijas lielpilsētās evakuē tiesas spridzināšanas draudu dēļ

Maskavā un Sanktpēterburgā otrdien, 21.janvārī, evakuēti tiesu nami saistībā ar atkārtotiem spridzināšanas draudiem šajās ēkās, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Vējoni ievēl par Latvijas Basketbola savienības prezidentu

Par Latvijas Basketbola savienības prezidentu ievēlēts bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!