Divi fon der Leienas komisāri noraidīti Eiropas Parlamentā

Eiropas Parlaments (EP) ir noraidījis Ungārijas un Rumānijas kandidātus, kurus nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) piedāvājusi Eiropas Savienības izpildvaras amatiem.

vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, pirmdienas, 30.septembra, lēmums pieņemts ar balsojumu EP juridisko lietu komitejā, un lēmuma pamatojums bijis interešu konflikts vai nu saistībā ar iespējamu korupciju, vai arī ar valsts pasūtīja piešķiršanu politiķim piederošam uzņēmumam.

Noraidītie ir Rumānijas kandidāte transporta komisāres amatam Rovana Plumba (Rovana Plumb) un Ungārijas kandidāts kaimiņattiecību un paplašināšanās lietās Lāslo Tročāņi (László Trócsányi).

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns (Viktor Orbán) jau pirmdien nominējis citu kandidātu, bet bijušā tieslietu ministra Tročāņi noraidīšanu nosaucis par sodu saistībā ar ministra darbu Ungārijas cīņā pret imigrāciju.

Pirmdienas balsojums bijis jau otrais, kurā eiroparlamentārieši noraidījuši abus kandidātus. Nepieciešamība rīkot otro balsojumu franču deputātes Manonas Obrī (Manon Aubry) vērtējumā bijusi «uzbrukums demokrātijai».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas