Divi mēneši līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Lielākie zaudētāji varētu būt sociālisti, uzvarētāji – labējie

Eiropas Sociālistu partijai (S&D) varētu būt vislielākais vietu zaudējums Eiropas Parlamenta vēlēšanās – par 44 mazāk. Savukārt visvairāk vietu varētu iegūt labējā Eiropas Nāciju un Brīvību apvienība (ENF) – 24, liecina jaunākās prognozes par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem.

Eiropas Tautas partijā (EPP) Latviju līdzšinējo četru deputātu vietā varētu pārstāvēt trīs, bet S&D līdzšinējā viena deputāta vietā varētu būt divi. EPP no Latvijas darbojas Vienotība, bet S&D sadarbojas ar Saskaņu.

Pēc aptauju datiem tiek prognozēts, ka Eiropas Konservatīvie un reformisti (ECR), Zaļo un Eiropas Brīvā alianse (EFA) un Liberāļu un demokrātu alianse (ALDE) saglabās līdzšinējo Latvijas pārstāvju skaitu. ECR grupā darbojas Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK, EFA darbojas Latvijas Krievu savienība, bet ALDE biedri ir Zaļo un zemnieku savienība.

Projekcija aprēķināta, izmantojot līdz 26.martam dalībvalstīs veiktu aptauju datus, un pēc Eiropas Parlamenta pasūtījuma tos apkopojis uzņēmums Kantar public.

Esošajām politiskajām grupām pieskaitītas tikai tās partijas, kuras jau ir saistītas ar kādu no Eiropas politiskajām partijām. Visas pārējās partijas un politiskās kustības pieskaitītas kategorijai «citi».

Jāatzīmē, ka nākamajā EP sasaukumā strādās mazāk deputātu (705) nekā pašreizējā (751).

Līdz aprīļa beigām EP reizi divās nedēļās publicēs atjauninātas prognozes, bet maijā – reizi nedēļā.

Pirmie vēlēšanu iecirkņos veikto aptauju rezultāti – par valstīm, kurās šādas aptaujas tiek veiktas un kurās balsošana jau būs noslēgusies – tiks publicēti 26.maijā pulksten 19.00 pēc Latvijas laika. Šī informācija tiks atjaunināta reizi stundā līdz brīdim, kad būs zināmi provizoriskie vēlēšanu rezultāti visās valstīs.

Pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas notika pirms 40 gadiem, 1979.gada 12.jūnijā. Ņemot vērā gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un politisko izaicinājumu izmēru, šīs būs svarīgākās vēlēšanas Eiropas Parlamenta vēsturē. Balsotāji savu izvēli par Eiropas nākotni izdarīs no 23. līdz 26.maijam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas