Divos kriminālprocesos izņem 735 000 nelegālo cigarešu un 128 840 eiro

Šā gada maija beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa amatpersonas divos kriminālprocesos aizturēja 1979. un 1964.gadā dzimušus vīriešus. Veicot vairākas kratīšanas, likumsargi konstatēja nelikumīgus tabakas izstrādājumus – kopumā 734 953 tabakas vienības bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, 381,9 litrus nelegālā alkohola un 128 840 eiro skaidru naudu.

Abiem vīriešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, informē Valsts policija.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki šā gada 24.maijā uzsāka kriminālprocesu par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā un veica izmeklēšanas darbības.

Izmeklēšanas laikā tika iegūti fakti, par to, ka kāda Iveco markas automašīna ir saistīta ar akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu.

Turpinot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja automašīnas atrašanās vietu un uz autoceļa Rīga – Ogre apturēja to, pēcāk automašīna tika izņemta un nogādāta policijas iecirknī. Kriminālprocesā neatliekamības kārtā, veicot kratīšanu automašīnā, tika atrastas un izņemtas 25 kastes ar tabakas izstrādājumiem jeb 249 920 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. 1979.gadā dzimušais automašīnas vadītājs atbilstoši Kriminālprocesa likumam tika aizturēts līdz 48 stundām pēc kā personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, savukārt automašīnai kriminālprocesā uzlikts arests.

Tāpat VP RRP Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki turpinot aktīvu darbu saistībā ar akcīzes preču nelegālu apriti iepriekš uzsāktā kriminālprocesā šā gada 25.maijā, veicot vairākas sankcionētās kratīšanas kādā adresē Rīgas reģiona apkalpojamajā teritorijā, atrada un izņēma 485 033 cigaretes jeb nepilnas 49 kastes ar tabakas izstrādājumiem bez Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī 381,9 litrus alkohola bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Tāpat kratīšanu rezultātā tika atrasti un izņemti 128 840 eiro skaidra nauda, kurai kriminālprocesā uzlikts arests. 1964.gadā dzimušais vīrietis, pie kura tika veiktas kratīšanas tika aizturēts Kriminālprocesa likumam kartībā līdz 48 stundām un vēlāk atbrīvots, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Abos gadījumos ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas