Divu nedēļu laikā tautas skaitīšanā saskaitīti 360 000 cilvēku

Divu nedēļu laikā tautas skaitītāji visā Latvijā jau saskaitījuši vairāk nekā 360 tūkstošus iedzīvotāju. Tāpat uzsākta iegūto datu kvalitātes pārbaude.

GFK Baltic iegūto datu kvalitātes pārbaudi ir uzsākusi kopš šā gada 24.marta, un atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) norādījumiem zvana vai e pastā aptaujā iedzīvotājus, kuri iekļauti datu kvalitātes pārbaudes izlasē, informē CSP.

Katras telefonsarunas sākumā GFK Baltic informēs iedzīvotāju, ka konkrētā mājsaimniecība ir iekļuvusi datu kvalitātes pārbaudes izlasē. GFK Baltic noskaidros, vai pie šā mājokļa iedzīvotājiem bijis tautas skaitītājs, vai arī mājsaimniecības locekļi paši ir devušies aizpildīt tautas skaitīšanas anketu CSP Informācijas centrā Rīgā vai kādā no reģionālajiem koordinēšanas un vadīšanas centriem, kā arī GFK Baltic uzdos vairākus kvalitātes pārbaudes jautājumus.

Ja iedzīvotāji vēlas pārliecināties, vai zvanītājs ir kvalitātes kontrolieris, tad var zvanīt uz tautas skaitīšanas bezmaksas informatīvo tālruni 80000777.

No šā gada 1.aprīļa tautas skaitīšanas reģionālie koordinēšanas un vadības centri svētdienās nestrādās.

CSP intervētāji arī var ierasties pie iedzīvotājiem vai zvanīt telefoniski, jo daļu iedzīvotāju, kas iekļuvuši apsekojumu izlasē atkārtoti, aptaujā izmantojot telefonintervijas. Ierodoties klātienē, intervētājam jāuzrāda CSP darba apliecība, kas atšķiras no tautas skaitītāju darba apliecības. Tāpat šiem darbiniekiem līdzi ir datorsoma, taču uz tās nav uzdrukāts tautas skaitīšanas logo. Tādēļ vēlreiz aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un pārbaudīt visus dokumentus.

Neraugoties uz to, ka anketas ir aizpildītas internetā, var būt vairākas situācijas, kad tautas skaitītājs tomēr var ierasties pie iedzīvotājiem mājās. Piemēram, elektroniski anketas nav aizpildītas par visiem konkrētajā mājoklī pastāvīgi dzīvojošajiem iedzīvotājiem, attiecīgajā mājoklī dzīvo vēl kāda mājsaimniecība vai anketas aizpildītas nepilnīgi vai ar acīmredzamām kļūdām.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas