DK Daugavai atkal jauns īpašnieks

Uzņēmums SIA Daudznozaru kompānija Daugava atkal mainījis īpašnieku, šoreiz par visu uzņēmuma daļu īpašnieci kļuvusi Sindija Vaivare, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas Lursoft informācija.

Vaivare ieguvusi savā īpašumā visas DK Daugava daļas 1,6 miljonu latu vērtībā.

Vēl tikai 17.janvārī Daugava īpašnieks Aigars Vaivars visas uzņēmuma daļas pārdeva SIA Piena un maizes nams Daugava īpašniecei Baibai Batragai.

Darījums veikts, lai uzņēmums paliktu ģimenes lokā. Turklāt tā ir zināma pretimnākšana kredītiestādei, demonstrējot, ka uzņēmumu pārvalda uzticama persona, sacīja Daugava pārstāvji.

Jautāti, vai tas nozīmē, ka iepriekšējā īpašniece nebūtu uzticama, uzņēmuma pārstāvji atbildēja noliedzoši. Attiecīgajā situācijā bija jārīkojas ātri, tomēr S.Vaivare tobrīd bija ārpus Latvijas, tādēļ pieņemts lēmums nodot uzņēmuma daļas tikpat uzticamas personas – Batragas rīcībā, skaidroja Daugava pārstāvji.

Kā ziņots, 14.janvārī, AS Swedbank pieņēma lēmumu pieprasīt DK Daugava atmaksāt visus bankai neatmaksātos aizdevuma līdzekļus 1,17 miljonu latu apjomā. Swedbank saņēmusi Zemgales apgabaltiesas lēmumu par prasības nodrošināšanu, ar kuru nolemts uzlikt vairākus apgrūtinājumus DK Daugava un SIA Piena un maizes nams Daugava aktīviem, kā arī apķīlāt saistīto personu naudas līdzekļus un mantu.

Savukārt kompānijas pārstāvji norādījuši, ka Swedbank demonstrē finanšu terorismu un neierobežotu varu, pieprasot atmaksāt aizdevuma līdzekļus, neraugoties uz pildītajām saistībām.

Lai rastu kompromisu un meklētu risinājumus saasinātai situācijai, Daugava ražotnē Sērenē 25.janvārī notika uzņēmuma valdes priekšsēdētāja A.Vaivara un AS Swedbank pārstāvju tikšanās.

Abas puses izteica vēlmi atrisināt situāciju mierīgā ceļā. Vaivars tikšanās sākumā uzsvēra, ka vēlas turpināt strādāt, attīstīt uzņēmumu, nodrošināt darbvietas, pildīt pienākumu pret valsti un segt saistības ar banku atbilstoši līgumam. Viņš pauda cerību, ka banka turēs solījumu nekaitēt Daugavas biznesam. Uzņēmums pieņēma izskatīšanai bankas ierosinājumus, un tie tiks juridiski izvērtēti divu nedēļu laikā, norādīja Daugavas pārstāvji, piebilstot, ka Swedbank tika izrādīts viss ražošanas cikls, sākot no piena pieņemšanu, sviesta, biezpiena, siera ražošanu un beidzot ar gatavās produkcijas pakošanu.

Daugava saņēmusi 19.janvārī Swedbank izsūtīto paziņojumu par komercķīlas tiesību izlietošanu, kurā teikts, ka bankai ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu par brīvu cenu bez tiesas starpniecības un izsoles rīkošanas, ja 30 dienu laikā pēc paziņojuma iesniegšanas Komercķīlu reģistra turētājam nav izpildītas ar komercķīlu nodrošinātās saistības jeb atmaksāta visa kredīta summa.

Kā norādīja Daugavas pārstāvji, uzņēmuma vēlme ir panākt, lai šis lēmums tiktu pārskatīts un tiktu saglabāts apmēram 20 miljonu latu vērtais bizness.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas