Domās par Afganistānā palikušajiem ASV karavīrs apsien kokiem lentes

Apvīt kokus ar dzeltenu lenti – šādu veidu, kā pieminēt Afganistānā pēkšņi bīstamos apstākļos nonākušus cilvēkus, izvēlējies kāds amerikāņu kara veterāns. Viņa klusā akcija Virdžīnijas štatā veltīta ASV, NATO un afgāņu cilvēkiem, kuri šovasar nepaspēja evakuēties no musulmaņu fundamenālistu pārņemtās valsts, vēsta amerikāņu raidorganizācija ABC.

Atvaļinātais pulkvežleitnants Roberts Viljamss (Robert Williams) ASV armijā nodienējis 32 gadus. Dienesta laikā viņš divas reizes dienējis Afganistānā, kur strādājis ar NATO karavīriem un iepazinis vietējos iedzīvotājus, nemierīgajā Dienvidāzijas valstī pavadot vairākus gadus.

Šovasar Rietumvalstīm strauji un haotiski izvedot savus spēkus no Afganistānas, tika organizēta arī ar šiem spēkiem saistīto ārvalstu un afgāņu civiliedzīvotāju evakuācija, kas nepabeigta aprāvās 31.augustā. Tā aprāvās taču Vašingtona izpildīja grupējumam Taliban solījumu par spēku izvešanu līdz vasaras beigām. Drudžainajā evakuācijā tomēr netika paspēts izvest visus ASV pilsoņus, to valstī palika vēl vairāki simti.

Lasiet arī: 20 gadu karš ir galā. ASV pamet Afganistānu, izbeidzot evakuācijas operāciju

«Es to daru par visiem ASV pilsoņiem, un ne tikai amerikāņiem – mūsu sabiedrotajiem, visiem cilvēkiem, kuri tagad ir tur iestrēguši, kamēr mēs mēģinām viņus pārvest mājās,» sacījis atvaļinātais pulvežleitnants. Pie savas pilsētas privātmājas viņš kokiem apsējis spilgti dzeltenas lentes un solījis tās paturēt tur, kamēr mājās netiks pārvesti visi viņa līdzpilsoņi.

Pēc tuvāko koku apsiešanas ar simbolisko lenti Viljamss piemiņas rotu uzlicis arī citiem apkārtējā kvartālā augošiem kokiem. Neizbēgami, par rīcības iemesliem viņu izvaicājuši kaimiņi, un vīrieša skaidrojums pamudinājis arī viņus sekot Viljamsa piemēram un apsiet kokiem lentes, domājot par Afganistānā palikušajiem.

Kara veterāns paudis prieku, ka kaimiņi atbalsta viņa ideju, tomēr izteicis nožēlu par nesenās evakuācijas nepilnīgajām sekmēm. Viņš uzskata, ka Afganistānā atstātajiem cilvēkiem nu ir jāslēpjas no iespējamas Taliban kaujinieku atriebības.

«Tiešām domāju, ka mēs viņus pametām. Man tiešām ir tāda sajūta,» Viljamss septembra sākumā sacījis raidorganizācijas ABS ziņu pārraidei 7News.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas