Dombrovska kandidatūru virzīs EK prezidenta amatam

Valdis Dombrovskis

Vienotības valde vienbalsīgi ir nolēmusi piedāvāt bijušo premjeru Valdi Dombrovski kā Eiropas Tautas partijas (ETP) kandidātu Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

Februārī tiks atklāta ETP iekšējā kandidātu pieteikšana augstajam amatam. Lai iegūtu šādu nomināciju, nepieciešams saņemt savas nacionālās valsts partijas izvirzījumu, kā arī saņemt nomināciju no divām citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu partijām, kuras ir pārstāvētas ETP partiju grupās.

Plānots, ka 5.martā kandidātu pieteikšanās termiņš noslēgsies, dienu vēlāk partijas politiskā asambleja lems par to, kurus no kandidātiem piedāvāt partijas kongresam balsojumam, kas plānots 7.martā.

Vienotības dome sestdien, 15.februārī, lems par šī procesa formālu uzsākšanu. Kā informē Vienotības preses sekretāre Laila Timrota, partijas domes pārstāvji sestdien apstiprinās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu kandidātu sarakstu, kā arī apspriedīs partijas prioritātes, mērķus un uzdevumus Latvijas interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā (ES).

Domes sēdē klātesošos uzrunās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Vienotības domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete. Vienotības EP saraksta līderis Dombrovskis prezentēs partijas mērķus un uzdevumus Latvijas interešu pārstāvībai ES. Diskusijā ar savu redzējumu par prioritātēm EP klātesošos iepazīstinās visi partijas EP deputātu kandidāti.

Vienotības domes sēde notiks 15.februārī plkst.11 Rīgā, Torņa ielā 11.

Kā ziņots, Vienotības sarakstā EP vēlēšanās startēs gan vairāki pašreizējie Saeimas deputāti, gan reģionu pārstāvji. Partijas EP saraksta līderis būs Dombrovskis, otrajā vietā būs pašreizējā EP deputāte Sandra Kalniete, bet ar trešo vietu EP vēlēšanās varētu startēt bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Tālāk sarakstā sekos pašreizējie EP deputāti – ar ceturto numuru EP vēlēšanās varētu startēt Krišjānis Kariņš, ar piekto – Kārlis Šadurskis, bet sestajā vietā sarakstā varētu būt Inese Vaidere, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aiz pašreizējiem EP deputātiem sarakstā varētu sekot Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, tad Vienotības valde locekle Karīna Korna, bet ar devīto numuru sarakstā varētu būt Saeimas deputāts Andrejs Judins, savukārt desmitnieku varētu noslēgt Vienotības Jaunatnes organizācijas valdes loceklis Krišjānis Bušs, liecina neoficiālā informācija.

EP deputātu kandidātu sarakstā ar 11.numuru varētu startēt Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs, bet tad reģionu pārstāvji – Elga Zēģele, Anna Broka, kā arī Anna Buša. 15.vieta sarakstā varētu būt bijušajam Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Veiko Spolītim, bet sarakstu varētu noslēgt Rīgas domes deputāts un Kalnietes biroja vadītājs Pēteris Viņķelis.

102.000.102.6603

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas