Dombrovski varētu virzīt kā kopīgu Baltijas valstu kandidātu EK prezidenta amatam

Valdis Dombrovskis

Saeimas deputāts un bijušais premjers Valdis Dombrovskis Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam no Eiropas Tautas partijas, visticamāk, tiks virzīts kā kopīgs Baltijas valstu kandidāts.

Par viņa nominēšanu šim amatam pašlaik notiek sarunas ar Lietuvas un Igaunijas partijām. «Visticamāk, tikšu virzīts kā Baltijas valstu kopīgs kandidāts,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma atklāj politiķis.

Viņš arī skaidro, ka virzīšanai šim amatam nepieciešams paša partijas atbalsts, kā arī ne vairāk kā divu valstu atbalsta vēstules.

BNN jau rakstīja, ka Vienotības valde vienbalsīgi ir nolēmusi piedāvāt bijušo premjeru Valdi Dombrovski kā Eiropas Tautas partijas (ETP) kandidātu Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

Februārī tiks atklāta ETP iekšējā kandidātu pieteikšana augstajam amatam. Lai iegūtu šādu nomināciju, nepieciešams saņemt savas nacionālās valsts partijas izvirzījumu, kā arī saņemt nomināciju no divām citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu partijām, kuras ir pārstāvētas ETP partiju grupās.

Plānots, ka 5.martā kandidātu pieteikšanās termiņš noslēgsies, dienu vēlāk partijas politiskā asambleja lems par to, kurus no kandidātiem piedāvāt partijas kongresam balsojumam, kas plānots 7.martā.

Tāpat ziņots, ka Vienotības sarakstā EP vēlēšanās startēs gan vairāki pašreizējie Saeimas deputāti, gan reģionu pārstāvji. Partijas EP saraksta līderis būs Dombrovskis, otrajā vietā būs pašreizējā EP deputāte Sandra Kalniete, bet ar trešo vietu EP vēlēšanās varētu startēt bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Tālāk sarakstā sekos pašreizējie EP deputāti – ar ceturto numuru EP vēlēšanās varētu startēt Krišjānis Kariņš, ar piekto – Kārlis Šadurskis, bet sestajā vietā sarakstā varētu būt Inese Vaidere, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aiz pašreizējiem EP deputātiem sarakstā varētu sekot Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, tad Vienotības valde locekle Karīna Korna, bet ar devīto numuru sarakstā varētu būt Saeimas deputāts Andrejs Judins, savukārt desmitnieku varētu noslēgt Vienotības Jaunatnes organizācijas valdes loceklis Krišjānis Bušs, liecina neoficiālā informācija.

EP deputātu kandidātu sarakstā ar 11.numuru varētu startēt Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs, bet tad reģionu pārstāvji – Elga Zēģele, Anna Broka, kā arī Anna Buša. 15.vieta sarakstā varētu būt bijušajam Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Veiko Spolītim, bet sarakstu varētu noslēgt Rīgas domes deputāts un Kalnietes biroja vadītājs Pēteris Viņķelis.

102.000.102.6610

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas