Dombrovskim uz laiku uztic ES tirdzniecības komisāra pienākumus

Valdis Dombrovskis

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā Valdis Dombrovskis (JV) uzņemsies arī tirdzniecības komisāra pienākumus līdz brīdim, kad tiks atrasts aizvietotājs Filam Hoganam (Phil Hogan), kurš pēc pārmetumiem par Īrijā COVID-19 krīzes dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu trešdien, 26.augustā, atkāpās no tirdzniecības komisāra amata, ceturtdien paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen).

«Pagājušajā naktī Fils Hogans iesniedza savu atlūgumu par atkāpšanos no tirdzniecības komisāra amatu. Es to cienu,» norāda Leiena. «EK viceprezidents Valdis Dombrovskis uz laiku uzņemies pienākumus tirdzniecības jomā.»

Īrijas valdība tagad EK iesniegs iespējamos kandidātus tirdzniecības komisāra amatam.

Kā ziņots, Hogans saņēmis nopēlumu, jo pagājušajā nedēļā savā dzimtenē Īrijā apmeklēja saviesīgu pasākumu, ar to pārkāpjot ierobežojumus, kas COVID-19 krīzes dēļ noteikti Īrijā.

Tirdzniecības komisāra amats ir viens no svarīgākajiem EK, un viņš ir atbildīgs par tirdzniecības vienošanos apspriešanu 27 ES dalībvalstu vārdā ar partneriem visā pasaulē. Hoganam bija arī svarīga loma sarunās ar Lielbritāniju par tās pēcbreksita tirdzniecības attiecībām ar ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas