Dombrovskis: Latvija ir gatava iesaistīties Visaginas atomelektrostacijas projektā

Latvijas un Lietuvas ministru prezidenti tikušies, lai apspriestu Baltijas enerģētisko neatkarību, vienojoties par nepieciešamību stiprināt Baltijas valstu pozīciju Eiropas Savienībā, kopīgi aizstāvot valstu intereses, tostarp finanšu perspektīvu.

Tikšanās laikā, 29.jūnijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Lietuvas Ministru prezidents Andrjus Kubiļus (Andrius Kubilius) apsprieduši aktualitātes enerģētikā, tostarp Visaginas atomelektrostacijas jautājumā. Dombrovskis atkārtoti paudis Latvijas gatavību iesaistīties atomelektrostacijas projektā, taču vienlaikus uzsvēra, ka pirms lemt par tālāko rīcību ir nepieciešams saņemt skaidru informāciju par iespējamām izmaksām.

Pārrunājot sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību, Dombrovskis uzsvēris, ka Latvijai ir būtiskas priekšrocības šī projekta īstenošanā, tostarp tādēļ, ka projektā iespējams iekļaut Inčukalna gāzes krātuvi un esošo infrastruktūru. Ministru prezidents aicinājis Baltijas valstis panākt vienošanos par kopīgu reģionālo sašķidrinātās gāzes termināļa projektu līdzīgi kā Visaginas atomelektrostacijas gadījumā, uzsverot tā īstenošanas priekšrocības Latvijā.

Premjerministri arī pārrunājuši aktualitātes Baltkrievijas un Kaļiņingradas atomelektrostaciju būvniecības projektos, kā arī pozīcijas saistībā ar nākamo finanšu perspektīvu Eiropas Savienības kontekstā. Valstīm ir vienota nostāja svarīgākajos jautājumos, tostarp kohēzijas politikā un lauksaimniecības politikā. Ir būtiski panākt Baltijas valstu lauksaimnieku saņemto tiešmaksājumu palielināšanos, akcentēja Dombrovskis un Kubiļus.

Savukārt, piedaloties Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības atklāšanā, Ministru prezidents Dombrovskis uzsvēris, ka Lietuva ir lielākais Latvijas tirdzniecības partneris importā un eksportā – 2011.gada pirmajā ceturksnī 16,3 procenti no Latvijas kopējā eksporta bija uz Lietuvu, savukārt 16,2 procenti Latvijas importa bija no Lietuvas. Taču milzīgs potenciāls ir arī investīciju jomā un LIAA pārstāvniecības atklāšana ir nozīmīgs solis šo iespēju veicināšanā, apliecinājis Dombrovskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas