Dombrovskis: Latvija ir valsts ar lielām vajadzībām un mazām iespējām

Ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis

«Mēs esam valsts, ar lielām finansēšanas vajadzībām – platība, ceļu garums, cita valsts infrastruktūra, un zemām finansēšanas iespējam – mazs iedzīvotāju skaits un zems iekšzemes kopprodukts (IKP) uz iedzīvotāju,» ceturtdien, 7.aprīlī, uzstājoties ikgadējā ceļu nozares konferencē norādīja ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

Piemēram, Latvijas platība un valsts autoceļu garums ir ļoti līdzīgi kā Lietuvā, taču viņiem ir lielākas finansēšanas spējas, jo Lietuvā par 45% vairāk iedzīvotāju. Savukārt igauņiem ir par 20% mazāk valsts ceļu, un par 35% mazāk iedzīvotāju, toties IKP uz iedzīvotāju ir par 29% lielāks. Savukārt Īrijā ir līdzīga platība, bet četras reizes mazāk valsts ceļu, un divas reizes vairāk iedzīvotāju, kuri ir gandrīz četras reizes produktīvāki.

Šo iemeslu dēļ līdzīgas problēmas, kā ceļi, piedzīvo arī cita valsts infrastruktūra, paralēles var vilkt arī ar skolu tīklu, kas ir pārāk liels esošajam iedzīvotāju skaitam.

Viņš arī atzīmēja, ka pētījumi liecina, ka autotransporta infrastruktūra pozitīvi ietekmē ne tikai reģionu ekonomisko stāvokli, kuros atrodas šī infrastruktūra, bet arī šo reģionu kaimiņu apgabalus.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 7.aprīlī, notiek VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) rīkotā ceļu nozares ikgadējā konference, un šogad tās nosaukums ir Attīstība sākas ar ceļu. Konferencē uzstājas Satiksmes ministrs Uldis Augulis, Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, biedrības Latvijas ceļu būvētājs priekšsēdētājs Andris Bērziņš, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

Par aktualitātēm Lietuvas ceļu nozarē klāsta Lietuvas ceļu administrācijas vadītāja vietnieks Zigmantas Pervaneckas, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks stāsta par ceļiem, kuri ir domāti visiem lietotājiem, ne tikai automobiļiem, Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis un Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers runā par drošību uz ceļiem. Konferencē uzstājas arī citi LVC eksperti un ceļu nozares speciālisti.

Ref: 102.000.102.12369

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas