Dombrovskis līdztekus EK viceprezidenta amatam varētu kļūt arī par tirdzniecības komisāru

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV) izvirzīts kā kandidāts tirdzniecības komisāra amatam, otrdien, 8.septembrī, paziņojusi EK prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leien).

Dombrovskis veica tirdzniecības komisāra pienākumus kopš 26.augusta, kad no amata atkāpās iepriekšējais tirdzniecības komisārs Fils Hogans (Phil Hogan), jo viņš savā dzimtajā Īrijā bija pārkāpis COVID-19 dēļ noteiktos ierobežojumus.

Savukārt Īrijas izvirzītajai pārstāvei darbam EK, Eiropas Parlamenta (EP) pirmajai viceprezidentei Mairedai Makginesai (Mairead McGuinness) Leiena nolēmusi uzticēt finanšu pakalpojumu, finanšu drošības un kapitāla tirgu komisāres amatu. Lai stātos šajā amatā, Makginesai jāiegūst EP apstiprinājums.

Dombrovskis, kura viceprezidenta amata oficiālais nosaukums ir «priekšsēdētājas izpildvietnieks» un kura atbildības jomas šajā postenī ir ekonomika cilvēku labā un tirdzniecība, «uzņemsies atbildību par tirdzniecības portfeli» un kopā ar ekonomikas komisāru Paolo Džentiljoni (Paolo Gentiloni) no Itālijas turpinās pārstāvēt EK eirogrupā, preses brīfingā Briselē norādīja Leiena.

Dombrovskis mikroblogošanas vietnē Twitter uzsvēris, ka ir pagodināts saņemt nomināciju tirdzniecības komisāra amatam. «Esmu gatavs strādāt, lai aizstāvētu Eiropas Savienības intereses starptautiskajā tirdzniecībā, un turpinot darbu kā EK priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas jautājumos,» viņš norādījis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas