Dombrovskis: Patlaban nevar runāt par nepieciešamību Latvijā «savilkt jostas»

Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Provizoriski nevar runāt par nepieciešamību Latvijā «savilkt jostas», jo valsts ekonomika turpina attīstīties un budžeta ienākumiem būtu jāpieaug, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja bijušais Latvijas Ministru prezidents un pašreizējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka patlaban par konsolidāciju nevar runāt tādā pašā nozīmē kā krīzes laikā. Proti, patlaban šis termins tiek lietots, apzīmējot nepieciešamību pārskatīt izdevumus, lai efektīvāk finansētu prioritātes, tajā skaitā, valsts drošību.

Dombrovskis norādīja, ka situācijai ir objektīvi iemesli, jo ekonomika attīstās mazāk strauji nekā bija prognozēts – ja pirms gada iekšzemes kopprodukta pieauguma prognoze bija 4%, tagad ir tā ir 2,3%.

Dombrovskis uzsvēra, ka budžeta gatavošana ir Latvijas valdības rokās un EK nekādas rekomendācijas nesniedz, tajā skaitā, arī nodokļu palielināšana vai samazināšana ir katras dalībvalsts ziņā.

EK kopējie ieteikumi visām dalībvalstīm ir pārlikt slogu no darbaspēka nodokļiem uz tādiem, kas neietekmē ekonomisko izaugsmi.

EK pagaidām nekādu informāciju par Latvijas iecerēm attiecībā un nākamā gada budžetu un tā veidošanu nav saņēmusi.

Kā ziņots, Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) savā ziņojumā atzinusi, ka veidojot 2016.gada budžetu, ir jāgatavojas konsolidācijai 113,8 miljonu eiro apmērā, lai valdība īstenotu savas prioritātes.

Ref:103.000.103.7320

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas