Dombrovskis paziņo par demisiju

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nolēmis demisionēt.

Par atkāpšanos no amata viņš paziņoja trešdien, 27.novembrī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Nepieciešama valdība, kas saņem Saeimas vairākuma atbalstu un kas spēj risināt to situāciju, kas ir izveidojusies valstī, atzina Dombrovskis.

«No savas puses gribu pateikt paldies Latvijas sabiedrībai par atbalstu par līdzdarbību ekonomiskās krīzes pārvarēšanas laikā. Vēlos atvainoties par lietām, kas nav izdevušās,» tā Dombrovskis.

Dombrovskis uzskata, ka pašlaik valstī jāveido plaša labēji centrisko spēku koalīcija, un partijām jāaizmirst par savstarpējiem aizvainojumiem un «sarkanajām līnijām». Pats viņš nepieļauj iespēju atgriezties valdības vadītāja krēslā, un varētu strādāt Saeimā kā deputāts.

Dombrovskis trešdien pēcpusdienā preses konferencē Latvijas Televīzijas tiešraidē paziņoja, ka pēc pagājušajā ceturtdienā notikušās Zolitūdes traģēdijas pārdomājis iespējamo rīcību, un trešdien pēc sarunas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu nolēmis atkāpties no amata. Demisijas raksts jau iesniegts prezidentam.

Premjers skaidroja, ka atbildība pirmkārt nozīmē rīcību, tāpēc valdības pirmie uzdevumi bija nekavējoties rīkoties, lai likvidētu traģēdijas sekas, nodrošinātu glābēju darbu, garantētu, lai policija sāktu izmeklēšanu, lai sāktos vispusīgs būvniecības procesa izvērtējums valstī, lai bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem tiktu sniegta palīdzība. Šos lēmumus valdība pieņēma, un tagad premjers pamet amatu.

Viņš pateicas Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu, ko izjūta krīzes pārvarēšanas laikā, kas ļāva Latvijai atgriezties uz ekonomiskās izaugsmes ceļa, bet «tagad nepieciešama jauna valdība, kurai būs uzticības kredīts un skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts». «Uzskatu, ka šajā situācija nepieciešama plaša labēji centrisko partiju koalīcija», sacīja premjers. Viņš mudināja partijas aizmirst par savstarpējiem aizvainojumiem un sākt kopīgu darbu, jo sabiedrība sagaida lemtspējīgu valdību un Saeimu.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala Maxima griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Ref:103.000.103

Saistītie raksti

17 KOMENTĀRI

  1. nu priekš kam tas vajadzīgs? jau tā valstī nestabila situācija, vai tiešām tā bija jāpadara vēl sliktāka? jācer, ka Dombrovska demisija netiks pieņemta!

  2. esmu vīlusies! gan jau, ka tas bija spiediens no Vienotības puses, lai reitingi pirms vēlēšanām ceļas. Tas, kuram patiesībā ir jāatkāpjas, ir Ušakovs, kaut vai par to, ka publicēja savā FB profilā ziņas par it kā zem drupām dzīviem cilvēkiem, kas nebija patiesība. Taču tas losis līdz tam jau neaizdomāsies un savu pakaļu nekustinās ārā no siltās vietas.

  3. ja tagad valdību veidos SC +ZZS un urbis vai urlakovs priekšā sēdēs, es labāk braucu uz īriju sēnes lasīt nekā palieku šajā valstī :(

  4. ZZS VALDĪBĀ TIKAI PĒC TAM, KAD ATKĀPSIES UN DEPUTĀTA MANDĀTU NOLIKS LEMBERGS. Atgādinu, ka ZZS un Latvijai & Ventspilij bija valdošās koalīcijās stastāvā brīdī kad tika likvidēta valsts būvinspekcija. Lemberga vietnieks G.Blumberga personā balsoja par valsts būvenspekcijas likvidēšanu. Atšķirībā no Dombrovska Lembergs tiek tiesāts par sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu pret valsti un tās iedzīvostājiem. Tiesājamai personai nav vietas valsts pārvaldē.

    Jaunās koalīcijas sastāvā nedrīkst būt partijas kuras nenožēlo grēkus. SC ir jāpanāk Ušakova un Amerika atkāpšanās. ZZS – Lemberga un Brigmaņa demisija. Prezidentam Bērziņam jāpaziņo, ka viņš nekandidēs uz nākamo termiņu, jo toreiz vadīja Saeimas komisiju kura bija par būvenspikcijas likvidēšanai. Vienotībai jātiek vaļā no Zaķa. RP no Zatlera u.ttt. GAIDĀM TURPINĀJUMU VALSTS ATĪRĪŠANAI.

  5. smieklīgi , ja katrs sava darba vietā kad kaut kas neiet vai nesanāk pamestu to, būtu haoss. švakmans, lietas ir jāsakārto un tad var tikai iet. Politiskā atbildība, kaut kas līdzīgs kolhoza laikiem – kolektīvā atbildība.

  6. If this guy resigns as he cant change anything for the better then it really does beg the question who is in charge of this country! personally I respect his decision, I didn’t like him as PM and this just adds substance to my belief that he was without a fighting spirit to change things for the better and was after all quite powerless despite his position. What is a country to do with the level of corruption here, this country needs a powerful leader with substance and fighting spirit and have the balls to make public all the wrong doings of the so called political elite. Time for change is needed and we need it today.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas