Dombrovskis pieņem satiksmes ministra demisiju

Satiksmes ministrs Aivis Ronis

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piektdien, 18.janvārī, pieņēmis satiksmes ministra Aivja Roņa demisiju.

Pēc tikšanās ar ministru Dombrovskis žurnālistiem sacīja, ka Ronis tupinās darbu līdz 1.martam, lai pabeigtu jau iesāktos darbus. «Ir pietiekami ilgs laiks atrast jaunu ministru līdz 1.martam,» vērtēja premjers.

Kā ziņots, otrdien, 15.janvārī, Ronis paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju, un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā. Ministrs nesniedza sīkākus komentārus par konkrētiem iemesliem, kādēļ pieņemts šāds lēmums.

Savukārt premjers kā iemeslu satiksmes ministra demisijai minēja Roņa atbalstītos grozījumus par atalgojumu kapitālsabiedrībās. Ministrs piedāvāto algu līmeni uzskatījis par samērīgu, nepieļaujot kritiku, ka atalgojuma palielinājums bijis nesamērīgs.

Dombrovskis pieļauj, ka Roņa vietu valdībā varētu ieņemt bezpartijisks ministrs. «Pašreiz atbilstoši koalīcijas līgumam ir noteikts, ka tas ir kandidāts, par kuru kopīgi uzņemas atbildību Vienotība un neatkarīgo deputātu grupa. Es domāju, tas ir risinājums, pie kā varētu palikt un šajā gadījumā, visticamāk, tas ir bezpartijisks profesionālis.»

Kā ziņots, izveidojot Dombrovska valdību, politisko atbildību par Roņa vadīto Satiksmes ministriju uzņēmās Vienotība kopā ar sešiem neatkarīgajiem deputātiem, kas aizgāja no Reformu partijas.

Tieši sarunās starp «olšteiniešiem» un Vienotību arī tikšot izvēlēts nākamais ministra amata kandidāts, taču interesi par vēl vienu ministra krēslu izrādījusi arī nacionālā apvienība.

Ronis kļuva par satiksmes ministru 2011.gada novembrī.

BNN jau vēstīja, ka bezpartejiskais satiksmes ministrs Aivis Ronis, kurš jau aizvadītā gada novembrī bija paudis vēlmi atgriezties biznesā, bet tika atrunāts koalīcijas stabilitātes saglabāšanas vārdā, nolēmis drīzumā demisionēt,

Sagaidāms, ka bezpartejiskā Roņa demisija, kas atbrīvos ar saimnieciskajām interesēm saistīto Satiksmes ministriju, var izraisīt domstarpības koalīcijā par to, kura partija deleģēs savu kandidātu satiksmes ministra amatam, un var novest pie plašākas portfeļu pārdales. Tieši šī iemesla dēļ premjers Dombrovskis, kura politiskā prioritāte šobrīd ir eiro referenduma novēršana, lūdzis Roni nogaidīt ar demisiju līdz februāra beigām.

Iepriekš izskanējušas spekulācijas, ka kādreizējais Latvijas vēstnieks NATO Ronis varētu būt reālākais pēdējā brīža kompromisa kandidāts uz Satversmes aizsardzības biroja šefa amatu, par ko koalīcijai būs jāvienojas jau tuvāko pāris mēnešu laikā. Tomēr, pēc neoficiālas informācijas, Ronis savus nākotnes plānus saista ar amatu biznesa struktūrās ārzemēs, kas nebūtu saistīts ar satiksmes jomu.

Ref: 104.000.103.3582

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas