bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons

Domes būvinspektors vienlaicīgi apvieno 17 valsts amatpersonas amatus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Kāda novada domes būvinspektors vienlaicīgi savienojis 17 valsts amatpersonas amatus, 15 no tiem bijuši valdes vadītāja vai būvinspektora amati dažādās pašvaldībās, kā arī pildījis SIA valdes locekļa amatu, un guvusi ienākumus no neatļautas amatu savienošanas, vēsta KNAB.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVērtējot valsts amatpersonu darbības atbilstību interešu konflikta novēršanas normām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konsatējis, ka 60% no konstatētajiem pārkāpumiem pērn izdarījušas pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību valsts amatpersonas, 27% – valsts iestāžu un valsts kapitālsabiedrību amatpersonas, 8% – Valsts policijas amatpersonas, 5% – Nacionālo bruņoto spēku (NBS) amatpersonas.

Valsts amatpersonas lielākoties nav ievērojušas tām ar likumu noteiktos amatu savienošanas ierobežojumus.

76 gadījumos KNAB konstatējis pārkāpumus pašvaldību valsts amatpersonu darbībā. Visbiežāk pašvaldību amatpersonas – pilsētu un novadu domju vadītāji, deputāti un darbinieki– pārkāpuši likuma normas, kas liedz gūt ienākumus no neatļautas amatu savienošanas vai ieņemt vairākus amatus bez rakstveida atļaujas saņemšanas.

Līdzās būvinspektoram, kurš vienlaicīgi savienojis 17 valsts amatpersonas amatus, kā arī pildījis SIA valdes locekļa amatu, un guvusi ienākumus no neatļautas amatu savienošanas vēl pieci kāda novada pagastu pārvalžu vadītāji tikuši sodīti par likumā Par pašvaldībām noteiktā aizlieguma pagasta pārvalžu vadītājiem būt par attiecīgās novada pašvaldības domes deputātu neievērošanu.

Pašvaldību amatpersonas pērn bieži veikušas ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības, kurās viņi paši, viņu radinieki vai darījuma partneri bija personiski un mantiski ieinteresēti, proti, izdevuši rīkojumus, slēguši līgumus un parakstījuši darbu pieņemšanas un nodošanas aktus.

Tā, piemēram, pilsētas domes priekšsēdētāja, noslēdzot ziedojumu līgumus par ziedojumu pieņemšanu no tāda ziedotāja, kurš likuma izpratnē nav uzskatāms par neiesaistīto trešo personu, jo pirms ziedojuma līguma noslēgšanas saņēmis attiecīgās pašvaldības pasūtījumus par iepirkumu tās vajadzībām, kā arī piedaloties lēmuma pieņemšanā attiecībā uz ziedotāju pēc ziedojuma pieņemšanas no minētās personas, ir pārkāpusi likumā noteiktos ziedojumu pieņemšanas ierobežojumus, kā arī kā pašvaldības institūcijas vadītāja nenodrošinājis likumā noteikto ziedojumu pieņemšanas ierobežojumu ievērošanu no pilsētas domes puses.

Vēl kādas pašvaldības domes deputāts nelikumīgi pašvaldības uzņēmuma teritorijā ilgstoši novietojis savas personīgās automašīnas. Savukārt vairāki kādas novada domes deputāti, domes sēdē piedaloties balsošanā, noteikuši sev samazinātu maksu baseina apmeklējumiem, bet citas domes deputāti balsojuši par ēdināšanas samaksas samazināšanu saviem bērniem.

Tāpat arī pašvaldību deputāti bieži vien nav ievērojuši aizliegumu būt par tādas komercsabiedrības dalībniekiem, kas bez atklāta konkursa saņem novada domes finanšu līdzekļus, pārkāpjot pašvaldības deputātiem noteiktos komercdarbības ierobežojumus. Tā, piemēram, kāda novada domes deputāti guvuši ienākumus no malkas piegādes, traktora labošanas un celtniecības preču piegādes pašvaldības vajadzībām. Bet kāda bērnu nama direktors vairākkārtēji slēdzis līgumus ar sev daļēji piederošu kapitālsabiedrību, kurā tajā skaitā ieņēma amatu.

NBS un valsts iestāžu un kapitālsabiedrību amatpersonas pērn visbiežāk izdarījuši administratīvos pārkāpumus, bez rakstveida atļaujas savienojot savu valsts amatpersonas amatu ar citu amatu vai darbu, tādejādi neievērojot valsts amatpersonām noteiktos amatu savienošanas ierobežojumus un aizliegumus. Tā piemēram, kāda NBS amatpersona, pildot zvērināta advokāta palīga pienākumus, guvusi ienākumus no aizliegtas saimnieciskās darbības veikšanas, bet divu ministriju valsts sekretāres guvušas ienākumus par tādu amatu savienošanu, kas aizliegta ar likumu.

Viens no lielākajiem – 200 latu administratīvais naudas sods tika piemērots 9.Saeimas deputātam, kurš pēc iepriekšējās viņa pārkāpuma konstatēšanas viņa darbībā un administratīvā soda piemērošanas turpināja uzdot savai palīdzei – meitai darba uzdevumus un kontrolēja minēto uzdevumu izpildi, veicot ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības, kurās viņš un viņa radiniece bija personiski un mantiski ieinteresēti, tādējādi atrodoties interešu konflikta situācijā.

Valsts policijas amatpersonas lielākoties bez rakstveida atļaujas savienojušas savus valsts amatpersonu amatus ar sargu amatiem dažādās apsardzes firmās, tādejādi gūstot ienākumus no neatļautas amatu savienošanas. Savukārt Valsts policijas augstākā līmeņa amatpersona tika saukta pie administratīvās atbildības par tāda amata savienošanu, kas tai aizliegts ar likumu.


Pievienot komentāru

  1. oga teica:

    “Viens no lielākajiem – 200 latu administratīvais naudas sods”

    ROFL

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā oktobrī samazinājies par 0,2%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,7%, bet eksportētajai produkcijai samazinājies par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!