DP: Islāma valsts video, draudot Baltijai, neapliecina konkrētus plānus uzbrukt

Teroristu organizācijas Islāma valsts (Daesh) paziņojums par draudiem Baltijas valstīm Drošības policijas (DP) vērtējumā ir daļa no organizācijas īstenotās propagandas kampaņas pret saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem, nevis apliecinājums konkrētiem plāniem rīkot uzbrukumus Baltijas valstīs.

Saistībā ar publiski izskanējušām ziņām par Daesh izteiktajiem draudiem Baltijas valstīm DP norādīja, ka tās rīcībā šobrīd nav informācijas, kas liecinātu par reāliem un konkrētiem terorisma draudiem Latvijai.

Daesh un citi islāmistu teroristu grupējumi arī iepriekš vairākkārtīgi ir izplatījuši šāda veida propagandas paziņojumus pret valstīm, kas ir iesaistījušās starptautiskajā koalīcijā, norāda DP.

«Teroristu paziņojuma mērķis ir radīt paniku un bailes, taču šis paziņojums DP vērtējumā ir daļa no Daesh īstenotās propagandas kampaņas pret saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem, nevis apliecinājums konkrētiem islāmistu teroristu plāniem rīkot uzbrukumus Baltijas valstīs. Līdz ar to šobrīd nav pamata paaugstināt terorisma draudu līmeni Latvijā,» norāda DP.

Pēc Parīzes terora aktiem DP turpina darboties pastiprinātā režīmā, kas paredz intensīvāku terorisma draudu situācijas monitoringu un informācijas apmaiņu ar ārvalstu partneru dienestiem.

Daesh minētajā video sola iznīcināšanu koalīcijai, kas cīnās pret Islāma valsti. Video attēloti 60 valstu karogi. Šajā koalīcijai ietilpst arī Lietuva un Igaunija, taču video nav redzams Latvijas karogs.

Lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai pret grupējumu Daesh, ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, formējot arī Apvienotos spēkus, kuri Irākā un Sīrijā īsteno ASV vadīto operāciju Inherent Resolve. Tās mērķis ir «iznīcināt Daesh un novērst draudus, ko tas rada Irākai un Sīrijai, kā arī plašākai starptautiskajai kopienai».

ASV vadīto koalīciju veido desmitiem valstu, tostarp arī Latvija, bet tikai aptuveni 20 nodrošina militāru atbalstu un 12 valstis veic gaisa triecienus.

Apvienotie spēki veic izlūkošanas lidojumus un gaisa triecienus Daesh mērķiem Irākā un Sīrijā, tādējādi ierobežojot terorisma izplatīšanos un Daesh operācijas.

Savukārt Irākā Apvienoto spēku karavīri veic Irākas drošības spēku apmācīšanu cīņai pret teroristisko grupējumu.

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) patlaban apsver līdz desmit karavīru lielas vienības nosūtīšanu cīņai ar teroristisko grupējumu Daesh. Instruktori atrastos Irākā, kaujas operācijās nepiedalītos, bet palīdzētu vietējās armijas apmācībā.

Šobrīd gan nav pilnībā izlemts par Latvijas karavīru dalību starptautiskās koalīcijas spēkos cīņai pret Daesh. Par Latvijas dalību cīņā pret teroristiem būs jālemj Saeimai. Tāpat nav zināms, cik izmaksātu karavīru nosūtīšana uz Irāku.

Ref: 102.000.102.11263

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas