DP: Kaimiņa kabinetā atrastais aizdomīgais priekšmets nav noklausīšanās ierīce

Artuss Kaimiņš

Drošības policija (DP) ir veikusi Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) kabinetā zem galda atrastā aizdomīgā priekšmeta pārbaudi, secinot, ka tā nav noklausīšanās ierīce.

Lai arī atrastais priekšmets vizuāli atgādina noklausīšanās ierīci, tas nespēj ne uztvert, ne ierakstīt, ne pārraidīt audio informāciju, informē Drošības policija.

Kaimiņš iepriekš sociālajā tīklā Facebook norādījis, ka savā kabinetā zem galda atradis noklausīšanās ierīci, kas ieraksta sarunas 10metru rādiusā. Tas nozīmē, ka uztvērējs atrodas, iespējams, tajā pat mājā, kur Kaimiņa kabinets, proti, Saeimas ēkā. Ierīces ražotājvalsts ir Rumānija.

Taujāts, vai viņš pats varētu būtu ievietojis šo ierīci kabinetā vai arī to būtu izdarījis kāds ar politiķa ziņu, Kaimiņš atbildēja, ka, nē. Vaicāts, vai attiecīgā ierīce nevarēja atrasties kabinetā jau pirms tas tika piešķirts deputātam, Kaimiņš uzsvēra, ka attiecīgā ierīce darbojoties ar baterijām, tātad ierobežotu laiku.

Viņš norādīja, ka Saeimas Drošības birojā viņam apliecināts, ka deputāta kabinetā šādai ierīcei nebūtu jāatrodas.

Parlamentārieša publicētajā video politiķis bija informējis, ka ierīce mirgo, sekojoši viņš uzskata, ka nepieciešams pārbaudīt arī to, vai tā raida kādus signālus.

Kaimiņš ir aizdomās turamais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktajā izmeklēšanā aizdomās par viņa partijas KPV LV, iespējams, nelikumīgu finansēšanu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas