Druķis aiziet no Būvniecības valsts kontroles biroja, direktora pienākumus pildīs Demme

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (no labās) un Būvniecības valsts kontroles biroja direktora pienākumu izpildītājs Māris Demme

No pirmdienas, 3.aprīļa, Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktora pienākumus pilda Māris Demme, kurš līdz šim pildījis BVKB direktora vietnieka un Kontroles departamenta direktora pienākumus.

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tikšanās laikā ar Demmi norādīja, ka šī brīža prioritārie BKVK uzdevumi ir nodrošināt nepārtrauktu publisko ēku ekspluatācijas drošības kontroles procesu, būvspeciālistu kompetences novērtēšanas organizēšanu, kā arī turpināt Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) pilnveidošanu, nodrošinot elektronisku būvprojektu saskaņošanu, BNN norāda Ekonomikas ministrija (EM).

Aprīlī EM izsludinās atklātu konkursu uz BVKB direktora amatu, definējot kritērijus nepieciešamajām zināšanām, pieredzei un kompetencēm.

Kā zināms, BVKB iepriekšējais direktors Pēteris Druķis pagājušās nedēļas beigās ekonomikas ministram iesniedza iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu, kuru ministrs pieņēma, pārtraucot darba attiecības uz abpusējas vienošanās pamata.

Savukārt Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka Druķa pēdējā darba diena bija piektdien un viņa aiziešana saistīta ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu.

Raidījuma rīcībā ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas spriedums strīdā starp Druķi un viņa iepriekšējo darba vietu – uzņēmumu – Inspecta Latvia.

«No sprieduma teksta izriet, ka Druķis no uzņēmuma līdzekļiem samaksājis par savu kāzu mielastu (par to rūpējās firma, pazīstama ar restorānu Ostas skati; rēķins – 7 455 eiro), iegādājies putekļu sūcēju, veļas mašīnu un ledusskapi, kā arī mēbeļu komplektu (matraci ar koka rāmi, dekoratīvā auduma bortus, alumīnija augsto kāju komplektu, galvgali auduma, lateksa virsmatraci un ortopēdisko spilvenu). Par to mēbeļu un sadzīves tehnikas saņemšanu parakstījās Inspecta Latvia darbiniece Lāsma Stankeviča (vēlāk viņa kļuva par Druķa sievu),» skaidro de facto.

Raidījuma žurnālisti norāda, ka no tiesas sprieduma izriet, ka Druķis bija tiesai skaidrojis – mēbeles un sadzīves tehniku pircis priekš Inspecta īrētā dzīvokļa Ventspilī, taču inventarizācijas laikā sadzīves tehniku uzņēmumā neatrada. Turklāt spriedumā minēts, ka mēbeles piegādāja uz Pētera Druķa dzīvesvietas adresi.

Apgabaltiesas spriedums – Inspecta no bijušā darbinieka drīkst piedzīt visus kāzu mielasta, mēbeļu un sadzīves tehnikas izmaksas, ka arī citus zaudējumus. Kopumā tie ir teju 14 500 eiro. Spriedums stājies spēkā tikai daļēji, Druķis to arī pārsūdzējis.

De facto atgādina, ka BVKB Druķis stādā jau divus gadus. Par strīdu ar Inspecta viņš EM pastatījis pirms apstiprināšanas amatā, taču to, kādas ir Inspecta pretenzijas pret viņu, Druķis neminēja. Uzzinājis par mediju interesi, ierēdnis ceturtdien, 30.martā, aizgājis pie ministra, un piektdiena kļuva par viņa pēdējo darba dienu Būvniecības valsts kontroles birojā.

Ašeradens raidījumā skaidro, ka lēmums pieņemts rūpēs par Būvniecības valsts kontroles reputāciju.

Valsts policijā de facto uzzināja, ka krimināllieta, kas 2014.gada sākta pēc Inspecta iesnieguma par iespējamo uzņēmuma mantas un naudas piesavināšanas, joprojām atrodas izmeklēšanas posmā. EM par krimināllietu uzzināja pirms diviem gadiem, dienu pēc Druķa apstiprināšanas amata, bet nolēma, ka tā netraucēs viņam pildīt savus amata pienākumus.

Ref:224.000.103.811

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas