Dublis nr.2: Savākti paraksti, lai atkārtoti rosinātu Ušakova atlaišanu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamo parakstu skaitu, lai pieprasītu sasaukt domes ārkārtas sēdi, kurā rosinātu Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atlaišanu no amata, informē nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) domes frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.

Balstoties uz likumu Par pašvaldībām, priekšsēdētājam ir divas nedēļas laika sasaukt šo sēdi. Ja gadījumā šajā periodā plānota kārtējā domes sēde, jautājums par atkāpšanos jāiekļauj tās dienas kārtība.

Opozicionāri atkārtotu Ušakova atlaišanu nolēma rosināt pēc trešdien, 30.janvārī, notikušajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām kratīšanām Rīgas domē un Ušakova dzīvesvietā.

Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, neapdraudot izmeklēšanu, iespēju robežās sniegt informāciju un skaidrojumu par notikušajām kratīšanām pie Rīgas domes priekšsēdētāja. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informē, ka šī informācija nepieciešama, lai VARAM savas kompetences ietvaros izvērtētu Rīgas domes spēju pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas vai arī citu pārraudzības instrumentu piemērošanu.

Gāzt mēru no amata opozicionāri mēģināja jau aizvadītā gada decembrī, īsi pēc KNAB uzsāktajām darbībām Rīgas satiksmē. Tomēr ar Saskaņas un Gods kalpot Rīgai deputātu atbalstu Ušakovam amatu izdevās saglabāt.

VL–TB/LNNK norāda, ka «Rīgas domes vadība ar savu rīcību parāda tiesisko nihilismu, ne tikai neizvērtējot personu atbildību par Valsts kontroles 2014.gada revīzijas ziņojumā minētajiem pārkāpumiem Rīgas satiksmē, bet pēc skandalozās kratīšanas ar balsojumu izsakot uzticību Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S)».

Pēc informācijas saņemšanas no KNAB Pūce lems par tālāko rīcību.

KNAB sākotnēji apliecināja, ka kriminālprocesa ietvaros trešdien biroja darbinieki «veic neatliekamās procesuālās darbības», taču «atsevišķas procesuālās darbības birojs komentēt nevar». Vēlāk KNAB paziņoja, ka kratīšanas veiktas saistībā ar kādu iepriekš sāktu kriminālprocesu. Biroja interneta mājaslapā ievietotajā paziņojumā norādīts, ka «birojs veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā tiesas sankcionētas kratīšanas vairākās adresēs». «Šobrīd nevienai personai nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis,» norāda KNAB.

Izmeklēšanas iestādē skaidro, ka kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

Savukārt pats Ušakovs žurnālistiem pēc kratīšanām noliedza, ka būtu pastrādājis jebkādus likumpārkāpumus, līdz ar to no Rīgas domes vadības viņš neatkāpsies. «Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka mana sirdsapziņa ir tīra,» paziņoja Ušakovs un uzsvēra, ka nekāds statuss šajā lietā viņam neesot piemērots. Par lietas būtību politiķis gan atteicās runāt, uzsverot, ka plašākus komentārus sniegt nevar, jo ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas