Dubultojies «tax free» pirkumu skaits

Strauji palielinoties tūristu skaitam, šogad Latvijas mazumtirdzniecības vietās vairāk nekā divas reizes ir pieaudzis tax free pirkumu skaits, liecina t/c Galerija Centrs un Global Blue Latvija apkopotā informācija.

Tax Free Shopping (TFS) jeb atgrieztā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pirkumu skaita pieaugums norāda uz ievērojamu tūrisma vides atveseļošanos.

Kopējā TFS pirkumu summa ir pieaugusi par 95%, pārsniedzot 3,65 miljonus latu (2010. gadā tie bijuši 1,87 miljoni latu), savukārt atgrieztā naudas summa ir 475 tūkstoši latu.

«Rīgā TFS pakalpojums ir pieejams vairāk nekā 1 200 veikalos un starp tiem ir arī tādi, kuros klienti vienā reizē iegādājas, piemēram, apģērbus 4 000 – 5 000 latu vērtībā. Līdz ar tūristiem no Krievijas šogad ir arī audzis pircēju skaits no Izraēlas un ASV, kas liecina par veiksmīgo mūsu Rīgas Lidostas attīstību un iespēju uzņemt vairāk ceļotāju no tālākām valstīm,» komentē Global Blue Latvija pārstāve Vineta Kalmane.

Ievērojami ir augusi tūristu no Izraēlas izdarīto pirkumu summa – par 166%. Tāpat ar vērienu šogad ir iepirkušies arī Krievijas pilsoņi – kāpums par 111%. Taču atbilstoši globalizācijas tendencēm nepārspēti ir tūristi no Ķīnas, 2011.gadā uzrādot kāpumu par 189%, kam otrajā vietā seko ASV ar 181%.

Iecienītākās TFS preces ir apģērbi un apavi (62%), kam seko pulksteņi un juvelierizstrādājumi, īpaši pieaudzis ir dārgo pulksteņu virs 10 000 latiem pirkumu skaits (18%), elektrotehnika (11%), preces mājai, sporta preces, optika un mākslas priekšmeti.

Vislielākā pircēju aktivitāte šogad tika novērota jūlija beigās un augustā, taču būtisks kāpums vienmēr ir ap Ziemassvētkiem un janvāra pirmajā nedēļā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas