Dumpis: COVID-19 izplatības mazināšanai jāveido plašas informatīvās kampaņas

Lai mazinātu COVID-19 izplatīšanās tempus, ir jāveido informatīvās kampaņas, kuru izstrādei ir vajadzīgi talantīgi cilvēki un nauda, diskusijā Tēmturis – veselības drošība pauda Veselības ministrijas galvenais infektologs, profesors Uga Dumpis.

Viņš uzsvēra, ka, veidojot informatīvās kampaņas, ir jāfokusējas uz to sabiedrības daļu, kura ir atbildīga, vai vēl joprojām neizlēmīga, savukārt tā sabiedrības daļa, kura noliedz vīrusa esamību, un tie ir apmēram 5%, nav jāņem vērā informatīvo kampaņu izstrādes laikā.

«Mums ir skaidri cipari, pēc kuriem mēs vadāmies,» sacīja Dumpis, piebilstot, ka 95% sabiedrības ir jānēsā sejas maskas, lai mazinātu vīrusa izplatību.

Viņš uzsvēra, ka ir jāpanāk, lai informatīvas kampaņas par COVID-19 iegūst plašu atspoguļojumu, «jo tikai tā mēs varēsim panākt to, ka cilvēki paši rīkosies, un arī dosies stāvēt rindā pēc vakcīnas».

Lasiet arī: Psihoterapeits: COVID-19 krīze atstās lielu iespaidu uz sabiedrības emocionālo veselību

Pēc viņa teiktā, vīrusa pārvarēšanai ir jāpanāk, lai vakcinētos vismaz 70% sabiedrības. «Vakcinēšanās ir vienīgais veids, kā mēs varēsim pārvarēt šo krīzi,» teica Dumpis.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas