Dusmās par Brexit pavērsienu, top neuzticības balsojums Mejai

Negaidītais lēmums atlikt Brexit nolīguma ratifikācijas balsojumu Liebritānijas parlamentā, ko šonedēļ pieņēma Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May), licis viņas vadītās Konservatīvās partijas deputātiem mēģināt sarīkot neuzticības balsojumu.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, otrdien, 11.decembrī, kamēr britu valdības vadītāja tikās ar Vācijas un Nīderlandes premjerministriem, lai panāktu atkāpes no stingriem izstāšanās noteikumiem, konservatīvā spārna parlamentārieši mudinājuši kolēģus iesniegt neuzticības rakstus.

The Guardian arī citē Londonā izskanējuši, neapstiprinātu informāciju, ka otrdien ir savākti 48 neuzticības raksti, kas ir pietiekami, lai partijas iekšienē tiktu sarīkots neuzticības balsojums.

Redzot, ka britu parlamentā nav vajadzīgā atbalsta izstāšanās nolīguma ratifikācijai, gan Lielbritānijas valdība, gan Eiropas Savienība ir paralēli sākušas gatavoties tādam notikumu attīstības scenārijam, ka Lielbritānija 2019.gada pavasarī bloku pamestu bez savstarpējas vienošanās.


Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas