bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.02.2020 | Vārda dienas: Donats, Konstance
LatviaLatvija

Dziesmu svētki, Smiltenes simtgade un RIBOCA2 – nozīmīgākie 2020.gada kultūras un izklaides pasākumi Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Kaskurkad.lv, dziesmu svētki, kultūras pasākumi, izklaides pasākumi, Smiltenes simtgade, RIBOCA2, Liepāja, Liepājas dzintars, Summer Sound, Positivus, Laba Daba, Laima Rendezvous Jūrmala, Jūrmala, Bauska Taste, festivāli, pasākumi

Latvijas kultūras un izklaides pasākumu kalendārs Kaskurkad.lv ir apkopojis nozīmīgākos 2020.gadā plānotos pasākumus.

Lielākais notikums Latvijas pasākumu jomā 2020.gadā būs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas notiks no 6.jūlija līdz 12.jūlijam Rīgā un pulcēs tūkstošiem dziedātāju, dejotāju un citus mākslinieciskos kolektīvus no visas Latvijas.

Turpinot Latvijas simtgades atzīmēšanu, 2020.gadā tiks atzīmēta Mūzikas akadēmijas un Dailes teātra simtgade. Nākamajā gadā Latvijā svinēs arī Satversmes sapulces sanākšanas simtgadi un Neatkarības atjaunošanas trīsdesmito gadadienu 4.maijā. 2020.gada nogalē Latvijā beidzot būs skatāma izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs.

Sagaidāms, ka Latvijā turpināsies populārās mūzikas koncertu norise – Eda Šīrana koncerta organizatori plāno 2020.gada sākumā izziņot vairākus brīvdabas un iekštelpu koncertus. Šobrīd vēl turpinās sarunas par iespējamu lielkoncertu Rīgā 2020.gada vasarā.

Daudzi nozīmīgi pasākumi 2020.gadā plānoti arī Latvijas pilsētās – Liepāja svinēs Lielā dzintara piecu gadu jubileju un plāno izziņot jaunu pilsētvides festivālu, kas notiks Liepājas dzimšanas dienas laikā. Siguldā tradicionāli notiks Šūpoļu festivāls, bet Bauska ielūgs uz festivālu Bauska Taste. 2020.gada 17. un 18.jūlijā ar vērienīgiem muzikāliem un multimediāliem pasākumiem savu 100 gadu jubileju svinēs Smiltenes pilsēta.

Latvijas mūziķi priecēs skatītājus ar koncertiem – Daugavas stadionā plāno uzstāties Dons, Intars Busulis pulcēs skatītājus Dzintaru koncertzālē, uz Siguldas pilsdrupu estrādi ielūgs Aija Andrejeva.

Jaunumi gaidāmi ar sporta pasākumu jomā – 2020. gadā lielākais ikgadējais Latvijas sporta pasākums – RIMI Rīgas maratons svinēs 30 gadu jubileju un tā rīkotāji plāno izziņot jaunu skriešanas pasākumu, kas varētu kļūt par tradīciju un notiks Rīgā 2020. gada rudenī.

Nozīmīga pārgrupēšanās festivālu segmentā notika 2019. gadā, kad par Baltijas lielāko festivālu kļuva Liepājā notiekošais Summer Sound. 2020.gadā turpināsies festivālu segmentēšanās, atdzims piemirsti notikumi, festivāli kļūs par dzīvesstila notikumiem un to skaits palielināsies. Savu auditoriju pulcēs jau zināmie Laima Rendezvous Jūrmala, Positivus un Laba daba. Savu programmu ir izziņojis festivāls Rīga-Jūrmala, kas 2020.gadā notiks jau otro reizi un no 10. jūlija līdz 30.augustam četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā sola 20 koncertus ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību.

2020.gadā Rīgā no 16.maija – 11.oktobrim notiks otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2. Biennāles kuratore būs Rebeka Lamarša-Vadela.

Jaunumi gaidāmi arī pasākumu infrastruktūras jomā – 2020. gada 18. jūnijā noslēgsies Mežaparka Lielās estrādes nākamā posma būvdarbi, uz rekonstrukcijas laiku tiks slēgts Rīgas Kongresu nams, savukārt sākot ar 2020.gadu apmeklētājus un pasākumus gaidīs Jaunās Teikas jaunais konferenču un pasākumu centrs.

2020.gads būs iezīmīgs ar to, ka pēc ilga laika Latvijā būs pieejama patstāvīga un regulāra platforma Latvijas mūziķu koncertiem – koncertsērijas Frekvence ietvaros, kas veltīta Radio StarFM 20.gadadienai, Hanzas Peronā visa gada garumā notiks septiņi koncerti, kuros skatītājiem būs iespēja baudīt gandrīz 30 latviešu mūziķu koncertus gan ierastos, gan jaunos skanējumos. Rīkotāji sola, ka katrs jaunās koncertsērijas vakars būs sešu stundu garš muzikāls piedzīvojums.


Pievienot komentāru

Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

JV: Valstiski domājošām partijām jāapvieno spēki uz Rīgas pašvaldības vēlēšanām

Partijas Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, komentējot gaidāmās vēlēšanas, skaidro, ka Saeima lēmumu par Rīgas domes atlaišanu ir pieņēmusi, norādot, ka laiks līdz vēlēšanām būs ļoti īss.

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Gumijas stiepšana. Lemberga tiesas sēdēm 11 gadu «jubileja»

Gumijas stiepšana ir process, kas it kā notiek, taču nevienam labumu nedod, izņemot pašu staipītāju. Ar šādu alegorisku apzīmējumu varētu raksturot Aivara Lemberga tiesas sēdes, kas norit jau 11 gadus.  

Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu.

Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļautai «pelēkajā sarakstā»

Kā uzsvēra Purgaile, «Latvija ir pelnījusi  tur  «pelēkajā sarakstā» nebūt.» Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!