Dziesmu svētki, Smiltenes simtgade un RIBOCA2 – nozīmīgākie 2020.gada kultūras un izklaides pasākumi Latvijā

Latvijas kultūras un izklaides pasākumu kalendārs Kaskurkad.lv ir apkopojis nozīmīgākos 2020.gadā plānotos pasākumus.

Lielākais notikums Latvijas pasākumu jomā 2020.gadā būs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas notiks no 6.jūlija līdz 12.jūlijam Rīgā un pulcēs tūkstošiem dziedātāju, dejotāju un citus mākslinieciskos kolektīvus no visas Latvijas.

Turpinot Latvijas simtgades atzīmēšanu, 2020.gadā tiks atzīmēta Mūzikas akadēmijas un Dailes teātra simtgade. Nākamajā gadā Latvijā svinēs arī Satversmes sapulces sanākšanas simtgadi un Neatkarības atjaunošanas trīsdesmito gadadienu 4.maijā. 2020.gada nogalē Latvijā beidzot būs skatāma izstāde Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs.

Sagaidāms, ka Latvijā turpināsies populārās mūzikas koncertu norise – Eda Šīrana koncerta organizatori plāno 2020.gada sākumā izziņot vairākus brīvdabas un iekštelpu koncertus. Šobrīd vēl turpinās sarunas par iespējamu lielkoncertu Rīgā 2020.gada vasarā.

Daudzi nozīmīgi pasākumi 2020.gadā plānoti arī Latvijas pilsētās – Liepāja svinēs Lielā dzintara piecu gadu jubileju un plāno izziņot jaunu pilsētvides festivālu, kas notiks Liepājas dzimšanas dienas laikā. Siguldā tradicionāli notiks Šūpoļu festivāls, bet Bauska ielūgs uz festivālu Bauska Taste. 2020.gada 17. un 18.jūlijā ar vērienīgiem muzikāliem un multimediāliem pasākumiem savu 100 gadu jubileju svinēs Smiltenes pilsēta.

Latvijas mūziķi priecēs skatītājus ar koncertiem – Daugavas stadionā plāno uzstāties Dons, Intars Busulis pulcēs skatītājus Dzintaru koncertzālē, uz Siguldas pilsdrupu estrādi ielūgs Aija Andrejeva.

Jaunumi gaidāmi ar sporta pasākumu jomā – 2020. gadā lielākais ikgadējais Latvijas sporta pasākums – RIMI Rīgas maratons svinēs 30 gadu jubileju un tā rīkotāji plāno izziņot jaunu skriešanas pasākumu, kas varētu kļūt par tradīciju un notiks Rīgā 2020. gada rudenī.

Nozīmīga pārgrupēšanās festivālu segmentā notika 2019. gadā, kad par Baltijas lielāko festivālu kļuva Liepājā notiekošais Summer Sound. 2020.gadā turpināsies festivālu segmentēšanās, atdzims piemirsti notikumi, festivāli kļūs par dzīvesstila notikumiem un to skaits palielināsies. Savu auditoriju pulcēs jau zināmie Laima Rendezvous Jūrmala, Positivus un Laba daba. Savu programmu ir izziņojis festivāls Rīga-Jūrmala, kas 2020.gadā notiks jau otro reizi un no 10. jūlija līdz 30.augustam četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā sola 20 koncertus ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību.

2020.gadā Rīgā no 16.maija – 11.oktobrim notiks otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2. Biennāles kuratore būs Rebeka Lamarša-Vadela.

Jaunumi gaidāmi arī pasākumu infrastruktūras jomā – 2020. gada 18. jūnijā noslēgsies Mežaparka Lielās estrādes nākamā posma būvdarbi, uz rekonstrukcijas laiku tiks slēgts Rīgas Kongresu nams, savukārt sākot ar 2020.gadu apmeklētājus un pasākumus gaidīs Jaunās Teikas jaunais konferenču un pasākumu centrs.

2020.gads būs iezīmīgs ar to, ka pēc ilga laika Latvijā būs pieejama patstāvīga un regulāra platforma Latvijas mūziķu koncertiem – koncertsērijas Frekvence ietvaros, kas veltīta Radio StarFM 20.gadadienai, Hanzas Peronā visa gada garumā notiks septiņi koncerti, kuros skatītājiem būs iespēja baudīt gandrīz 30 latviešu mūziķu koncertus gan ierastos, gan jaunos skanējumos. Rīkotāji sola, ka katrs jaunās koncertsērijas vakars būs sešu stundu garš muzikāls piedzīvojums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas