Dzīve Kaļiņingradas pierobežā: otrpus upei redzami lielizmēra Z un padomju karogi

Lietuvas pierobežā pie Kaļiņingradas dzīvojošajiem nākas saskarties ar, kā to dēvē paši iedzīvotāji, provokācijām. Otrpus Nemunas upei, kas atdala abas valstis, parādījušies lielizmēra Z burti uz sienām un padomju karogi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Dzīvojot šeit uz robežas, mēs redzam [militārās] mācības, helikopterus [un] aprīkojumu,» sacīja bijušais robežsargs Kestutis, kurš nosauca tikai savu vārdu. «Kaļiņingradas apgabals ir piepildīts [..] ar karavīriem.»

Panemunē, pilsētā, kas ar tiltu savienota ar Krievijas Sovetsku, vietējie iedzīvotāji vērojuši, kā parādās lielizmēra burti Z uz sienām, kas krāsoti Georga lentes krāsās. Abi simboli Lietuvā ir aizliegti, jo tie tiek izmantoti karā pret Ukrainu.

Kā zināms, arī Latvijā šie un citi karu atbalstoši simboli ir aizliegti.

Neskatoties uz pēdējā laikā valdošo saspīlējumu saistībā ar Kaļiņingradas tranzīta sankcijām, robežsargi norāda, ka satraukumam nav pamata.

Pilnu rakstu angļu valodā varat lasīt šeit: www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1730621/living-on-lithuania-s-border-with-kaliningrad-z-murals-and-russian-propaganda-on-airwaves

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas