Dzīves apstākļi Lietuvas migrantu nometnēs ir nehumāni, vērtē brīvprātīgais

Telšu pilsētiņās, kur Lietuvā kā aizturētie dzīvo nelikumīgi no Baltkrievijas ieceļojušie ārvalstnieki, sadzīves apstākļi ir nehumāni, nepietiekami nodrošināti un rada bīstamu spriedzi, tā situāciju raksturo kāds brīvprātīgais, kurš apmeklējis vairākas šādas vietas.

Kā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.lt un žurnāliste Jurga Bakaite (Jurga Bakaitė), brīvprātīgais Bendžamins Nengls (Benjamin Nangle) ir Lietuvā dzīvojošs Lielbritānijas pilsonis. Viņš nedēļu strādājis kā brīvprātīgais dažādās migrantu aizturēšanas vietās valstīs.

Vēstulē LRT.lt viņš vērtējis, ka sadzīves apstākļi tajās ir smagi, ka var izcelties nekārtības un ir apdraudētas pat migrantu dzīvības.

Lasiet arī: Polija cels žogu gar Baltkrievijas robežu, vēršoties pret uzplūdiem

«Šie ir cilvēki, kuri ir lielais vairums maldināti un apmuļķoti, lai dotos uz Lietuvu labākas dzīves meklējumus, un kuri pašlaik atrodas nehumānos un nedrošos apstākļos. Viņiem nepietiek pārtikas, lai paēstu vai pabarotu savus bērnus, trūkst apģērba, lai viņiem būtu silti, vai pamata sanitāro apstākļu, kādus sagaidām mēs visi. Viņiem nav iespējas sazināties ar saviem mīļajiem vai ģimenes locekļiem dzimtenē,» rakstījis vīrietis. Viņš ir iepazinies ar situāciju Medininku nometnē, kur nometinātas migrantu ģimenes, un Rūdininku nometnē, kur mitinās tikai aizturētie robežpārkāpēji-vīrieši.

Visnepatīkamākie brīvprātīgajam šķituši apstākļi Rūdinikos. «Astoņi simti vīriešu (..) ir «sastumti» teltīs. Viņi dzīvo dīkā, viņiem salst un viņi ir izsalkuši, un viņiem nav piemērota apģērba. Daudziem pat nav segu,» tā brīvprātīgais Nengls.

Jābūt pacietīgiem

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite (Agnė Bilotaitė) trešdien, 25.augustā, norādījusi, ka valdība šobrīd koncentrējas uz sadzīves apstākļu uzlabošanu migrantu sievietēm un bērniem. Pēc ministres teiktā migrantu vīriešiem ir jābūt pacietīgiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1475836/volunteer-warns-of-humanitarian-crisis-at-lithuania-s-migrant-camps

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas