Džonsons plāno lūgt Brexit pārcelšanu, negūstot vienošanos ar ES līdz 19.oktobrim

Britu premjerministrs Boriss Džonsons

Britu premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) grasās lūgt Eiropas Savienībai (ES) pārcelt valsts izstāšanos no bloka, ja līdz 19.oktobrim puses nevienosies par izstāšanās līgumu, tā teikts dokumentos, ko valdība iesniegusi Skotijas tiesā.

Šobrīd Lielbritānijas izstāšanās no ES ir paredzēta 31.oktobrī, un ES vadība ir paudusi, ka, lai tā kārtējo reizi pārceltu izstāšanās datumu, britiem vajadzīgs nākt klajā ar būtisku nolūku, kādēļ tas būtu vajadzīgs.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, valdība piektdien, 4.oktobrī, iesniegusi Skotijas augstākajā civillietu tiesā dokumentus, kuru saturs ir pretrunā Džonsona daudzkārt deklarētajam, ka valstij no bloka jāizstājas 31.oktobrī ar vai bez izstāšanās līguma. Izstādies bez līguma gan viņam ar likumu liedzis Lielbritānijas parlaments.

Vēl par šo tematu: ES šaubās par maldināšanu lūdz britiem publicēt konfidenciālos Brexit priekšlikumus

Britu premjers iepriekš publiski izteicies, ka labprātāk būtu «miris grāvī» nekā lūgtu Briselei paildzināt Brexit procesu.

Viņa vadītās valdības pozīcijas manevri nedēļas noslēgumā atkārtoti uzjundījuši bažas par to, vai Lielbritānija pametīs ES oktobra beigās, vai tomēr ne.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas