E-veikals: Straujākais e-komercijas pieaugums 2019.gadā bija Latgalē

Pērn iedzīvotāju skaits, kas izvēlējušies nepieciešamos produktus iegādāties interneta vidē, visstraujāk ir audzis Latvijas reģionos – Rēzeknē un Daugavpilī, liecina interneta veikala 1a.lv dati.

E-komercija strauji augusi arī Jelgavā, Tukumā, Liepājā un Madonā, liecina interneta veikala apkopotā informācija.

1a.lv dati liecina, ka 2019.gada pēdējos trijos mēnešos pieprasījumus reģionos palielinājies par 30%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn.

1a.lv valdes loceklis Ģirts Siliņš norāda, ka ierasti reģionu pasūtījumi sastāda 10% no kopējā apjoma, tomēr 2019.gada decembrī tie bija teju piektdaļa no kopējā apjoma.

Siliņš skaidro, ka pasūtījumu palielināšanos reģionos ietekmējusi piegādes risinājumu uzlabošana, piemēram, preču piegādes-atgriešanas punktu izveide, piegādes iespējas uz pakomātiem un preču saņemšana pie sadarbības partneriem.

Salīdzinot dažādu reģionu trīs populārākās pieprasītāko preču kategorijas, redzamas būtiskas atšķirības – kamēr vienā pilsētā iecienītākās preces ir elektronika, citviet tās ir interjera preces un pat smaržas.

Daugavpilī vispieprasītākās ir bijušas elektronikas preces un populārākās preces pērn bija mobilie telefoni, kuru pieprasījums salīdzinot ar 2018.gadu ir pieaudzis par 29%, mazā virtuves sadzīves tehnika (43%), viedpulksteņi (60%) un televizori. Savukārt Rēzeknē lielākais pieprasījums ir bijis interjera precēm, kuru pieprasījums ir audzis teju par divām trešdaļām jeb 72%, otra populārākā kategorija ir bijušas sporta un atpūtas preces (48%), bet trešā – spēles un rotaļlietas (25%). Jelgavas TOP 3 iekļuvusi ne tikai audio aparatūra ar 40% pieaugumu, bet arī smaržas un skaistumkopšanas un ķermeņa kopšanas ierīces, ko jelgavnieki iegādājušies attiecīgi par 33% un 25% vairāk nekā pērn.

Lasiet arī: Aptauja: Latvijas iedzīvotāju vidū populārākais ārzemju e-veikals ir AliExpress

Pērn 1a apgrozījums Baltijas valstīs veidoja 77 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Kopējais interneta apmeklētāju skaits Baltijā vienā mēnesī sasniedz 4,4 miljonus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas