Ēbelmuižas parkā atjaunos celiņus un ierīkos apgaismojumu

Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komiteja otrdien, 11.decembrī, atbalstīja 10 285 eiro piešķiršanu Ēbelmuižas parka gājēju celiņu izbūves projekta izstrādei, ziņo domē.

«Aptuveni deviņus hektārus plašais Ēbelmuižas parks ir viens no senākajiem muižu parkiem, ko sāka ierīkot 18.gs. beigās. No tiem laikiem parkā aug ozoli, t.sk – valsts nozīmes dižkoki un citi lieli, ainaviski koki. Parkā ir atjaunoti un papildināti koku stādījumi ar Serbijas eglēm, sarkanlapu kļavām, grieķu valriekstiem u.c., kā arī ir ierīkoti divi bērnu rotaļu laukumi, visā teritorijā uzstādīti daži soliņi un atkritumu urnas,» norāda RD.

Patlaban parkā nav apgaismojuma, ir tikai viens daļēji izbūvēts celiņš un iedzīvotāju iestaigātas takas.

«Līdz ar to diennakts tumšajā laikā rudenī un ziemā parka izmantošana ir ierobežota, nav droša un var radīt bīstamas situācijas parka apmeklētājiem, kuri atpūšas vai šķērso parku. Ēbelmuižas parka infrastruktūra neatbilst mūsdienīgas ārtelpas prasībām, kā arī apgrūtina parka apsaimniekošanu, atzīmē domē. Tāpēc iecerēts parkā izbūvēt jaunus celiņus un apgaismojumu. Par būvniecības izmaksām un tai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu varēs spriest pēc projektēšanas darbu pabeigšanas,» norāda domē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas