Ebreji Aušvicas atbrīvošanas gadadienā norāda uz antisemītismu kā šodienas problēmu

Bijušajā Aušvicas koncentrācijas nometnē, kur savulaik iznīcināti 1,1 miljons cilvēku, pirmdien, 27.janvārī, norisinās piemiņas pasākums par godu 75 gadadienai kopš tās atbrīvošanas.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, Aušvica ir viens no nacistiskās Vācijas īstenotās ebreju masu iznīcināšanas kampaņas simboliem.

Vietā, kas paveras aiz vārtiem ar uzrakstu «Arbeit macht Frei» (vācu val. – darbs dara brīvu) Otrā pasaules kara laikā tika sistemātiski iznīcināti, lielākoties, ebreju tautības cilvēki. Iznīcināti tur tika arī romi, poļi un Padomju kara gūstekņi. Nometne šobrīd ir Polijas valsts memoriāls un muzejs.

Tajā pirmdien pulcējušies vairāk nekā 200 cilvēki, kur izdzīvojuši Aušvicas koncentrācijas nometnē, un ap 60 valstu vadītāji. Starp tiem ir Latvijas prezidents Egils Levits, kā arī Polijas un Lietuvas prezidenti.

Pasākuma rīkotāji tomēr aicinājuši vairāk uzmanības pievērst nevis politiķu klātbūtnei, bet gan izdzīvojušo un nacistiskās Vācijas organizēto zvērību lieciniekiem, raksta AFP.

Lasi arī: Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

«Pasākuma būtība ir izdzīvojušie, nevis politika,» tā ziņu aģentūrai AFP sacījis Pasaules Ebreju kongresa vadītājs Ronalds Lauders (Ronald Lauder).

«Mēs šobrīd redzam, kā antisemītisms pastiprinās, un mēs negribam, lai viņu [izdzīvojušo] pagātne būtu viņu bērnu nākotne un viņu mazbērnu nākotne,» sacījis Lauders, ziņo AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas