EBU: Satrauc vāji definētais sabiedrisko mediju finansēšanas mehānisms

No kreisās: Noels Kurrans un Egils Levits

Satraukumu šobrīd raida vāji definētais Latvijas sabiedrisko mediju finansēšanas mehānisms, pēc iepazīšanās ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma tapšanas gaitu atzinis Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) ģenerāldirektors Noels Kurrans (Noel Curran).

«Rakstītā formā viss izskatās ļoti labi, un pārvaldības principi ir definēti veiksmīgi, tomēr atvērts ir jautājums par mediju politiku veidojošo pušu spējām un vēlmi pēc likuma pieņemšanas tajā ietverto realizēt dzīvē,» pēc iepazīšanās ar likuma melnrakstu atzinis EBU pārstāvis, taču nenoliedza, ka vāji definētais sabiedrisko mediju finansēšanas mehānisms raisījis satraukumu.

Tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, Kurrans neslēpa, ka

Latvijas Televīzijā redzētais viņu sarūgtinājis – tehniskais nodrošinājums, kas ir stipri novecojis un nespēj iet līdzi digitālā laikmeta prasībām, un, lai to novērstu, ir nepieciešams finansējums.

Kurrans uzsvēra sabiedrisko mediju darbības neatkarības principu kā vienu no būtiskākajiem, lai šie mediji patiesi varētu pildīt sev uzticēto lomu demokrātiskā valstī.

Prezidents un EBU ģenerāldirektors apspriedās par dažādiem Eiropas sabiedrisko mediju regulatoru modeļiem, kas garantē kā mediju neatkarību, tā arī kvalitatīva satura piedāvājumu sabiedrības kopējam labumam.

Lasiet arī: Puntulis rosina sabiedrisko mediju finansējumu sasaistīt ar IKP

Levits un Kurrans bija vienisprātis, ka šobrīd spēkā esošais ES regulējums, kas attiecas uz mediju jomu, ir jāuzlabo, ņemot vērā digitālos, globālo mediju korporāciju un sociālo saziņas platformu radītos izaicinājumus.

Valsts prezidents sarunā uzsvēra, ka kvalitatīvi sabiedriskie mediji ir viens no Latvijas un visas Eiropas demokrātijas pamatakmeņiem. Levits arī pateicās EBU par organizācijas darbu šī mērķa labā.

EBU ir pasaulē vadošā sabiedrisko mediju apvienība. Tās mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu sabiedrisko mediju attīstību un nodrošināt augstas kvalitātes saturu visā Eiropā. Apvienība atbalsta un palīdz stiprināt sabiedriskās raidorganizācijas visā Eiropā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas