ECB meklēs tematiku eiro banknošu dizaina maiņai

Eiropas Centrālā Banka (ECB) paziņojusi par jauna dizaina izstrādi ES vienotai valūtai eiro līdz 2024.gadam. Uz naudaszīmēm atainojamo tēmu izvēlē iesaistīti eirozonas dalībvalstu pārstāvji, ieskaitot arhitektūras kritiķi Ievu Zībārti no Latvijas.

Kā pirmdien, 6.decembrī, paziņojumā presei vēsta ECB, esošās eiro banknotes paliks naudas apritē, taču līdz 2024.gadam tiks rīkots jauna dizaina izstrādes process banknotēm, kas tiks emitētas turpmāk.

«[Esošās] eiro banknotes ir šeit uz palikšanu. Tās ir taustāms un redzams simbols tam, ka mēs esam kopā Eiropā, īpaši krīzes laikā, un pēc banknotēm joprojām ir liels pieprasījums,» sacījusi ECB prezidente Kristīne Lagarda (Christine Lagarde). «Pēc 20 gadu posma ir pienācis laiks pārskatīt mūsu banknošu izskatu, lai tās vairāk saistītos ar dažāda vecuma un dažādas izcelsmes eiropiešiem.»

Lasiet arī: Inflācija eirozonā sasniedz rekordaugstu 4,9% līmeni

Procesā iecerēts ņemt vērā 19 eirozonas dalībvalstu iedzīvotāju viedokļus, tos iegūstot no īpašām darba grupā, kuras ieteiks iespējamās nākotnes eiro banknošu saturiskās tēmas. ECB paspārnē jau ir izveidota īpaša tēmu padomdevēju grupa, kur darbosies pa vienam pārstāvim no katras dalībvalsts. Latviju tajā pārstāvēs arhitektūras kritiķe Ieva Zībārte no Rīgas mākslas centra Zuzeum.

Tēmu padomdevēju grupa ar laiku iesniegs ECB Padomei sarakstu ar ieteiktajām tēmām. ECB lēmējinstitūcija savukārt aicinās sabiedrību izteikt domas par sarakstā iekļautajām tēmām, un tiks rīkots banknošu dizaina konkurss, par kura uzvarētāju lems ECB Padome, teikts paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas