ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkto Latvijas vērtspapīru apmērs pagājušā gada beigās – 2,077 miljardi eiro

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotajā valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmā (PSPP) 2018.gada beigās bija uzpirkti Latvijas vērtspapīri 2,077 miljardu eiro apmērā, liecina ECB publiskotā informācija.

Savukārt Lietuvas obligācijas 2018.gada beigās bija uzpirktas 3,163 miljardu eiro apmērā, bet Igaunijas obligācijas – septiņu miljonu eiro apmērā.

Tostarp decembrī obligāciju iegādes programmā Latvijas vērtspapīri iegādāti 12 miljonu eiro apmērā, Lietuvas – 21 miljona eiro apmērā, bet Igaunijas vērtspapīri nav uzpirkti.

Kopumā minētajā ECB programmā 2018.gada beigās bija iegādāti valsts sektora vērtspapīri 2,171 triljona eiro apmērā, tostarp decembrī – 12,961 miljarda eiro apmērā.

Vērtspapīru iegādes programma sākās 2015.gada martā, īstenojot galveno eiro sistēmas – ECB un eiro zonas nacionālo centrālo banku – mērķi uzturēt vidēja termiņa inflāciju tuvu, bet mazāku par 2% gadā. Paplašinātajā aktīvu pirkšanas programmā (PAPP) sākotnēji bija trīs sadaļas – PSPP, nodrošināto obligāciju pirkšanas programma (CBPP3) un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru pirkšanas programma (ABSPP), bet kopš 2016.gada 8.jūnija tajā tika iekļauta arī korporatīvā sektora vērtspapīru pirkšanas programma (CSPP).

No 2018.gada oktobra līdz 2018.gada beigām neto aktīvu iegādes mēneša apmērs programmā bija 15 miljardi eiro. No šā gada vērtspapīru iegādes pārtrauktas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas