Eco Baltia vide iesniegusi sūdzību par Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu

SIA Eco Baltia vide iesniegusi sūdzību par Rīgas domes izsludināto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija.

Sūdzība iesniegta 23.decembrī un tās izskatīšanas termiņš patlaban vēl nav noteikts.

Eco Baltia vide preses sekretāre Daiga Buča paskaidroja, ka Eco Baltia vide vērsusies Iepirkumu uzraudzības birojā ar sūdzību par Rīgas domes izsludināto atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu, jo, kompānijas ieskatā, iepirkuma nosacījumi satur konkurenci ierobežojošas prasības.

«Iepirkuma specifikācijā ir vairāki punkti, piemēram, attiecībā uz kvalifikāciju vairākām zonām, nešķiroto atkritumu pēcapstrādi un citi, kas mūsu skatījumā nenodrošinās konkurenci nedz iepirkumā, nedz visā tirgū ilgtermiņā,» skaidroja Buča, piebilstot, ka Eco Baltia vide lūgusi Iepirkumu uzraudzības birojam tos izvērtēt.

Paralēli ar minēto iesniegumu uzņēmums ir vērsies arī Konkurences padomē, lūdzot sniegt tās atzinumu par iepirkuma specifikāciju.

Iepriekš Eco Baltia vide kopā ar SIA Clean R un pašvaldības SIA Getliņi Eko izveidoja kopuzņēmumu AS Tīrīga un pretendēja uz tiesībām apsaimniekot sadzīves atkritumus galvaspilsētā turpmākos 20 gadus.

Pašvaldībā  norādīja, ka Mājokļu un vides departamentam skaidrojums par sūdzību jāiesniedz līdz 8.janvārim. Iepirkuma procesa tālākā gaita, piemēram, termiņa ievērošana vai pagarināšana, būs atkarīga no tā, cik ilgā laikā IUB izskatīs sūdzību un kādu lēmumu pieņems. Patlaban paredzēts, ka pretendenti pieteikties konkursā var līdz 16.janvārim.

«Ja IUB uzskatīs, ka nolikuma prasības ir pamatotas, piedāvājumus varēsim atvērt pēc trīs darba dienām no lēmuma izdošanas brīža, bet ja uzskatīs, ka nolikums jāmaina, tad sāksim visu no gala,» skaidroja departamentā.

To, vai līdz šim kāds pretendents iepirkumā jau pieteicies, departamentā komentēt nevarēja, jo piedāvājumi tiek iesniegti Elektroniskajā iepirkumu sistēmā un pašvaldība kā pasūtītājs tikai 30 minūtes pirms noteiktā piedāvājuma atvēršanas laika var redzēt piedāvājumu skaitu un saturu.

Kā ziņots, 5.decembrī, balstoties uz jaunajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, tika izsludināts atkārtots konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

Sākotnēji dome konkursu izsludināja, balstoties uz «vecajiem» noteikumiem, kuros ietvertās prasības bija novecojušas jau vairākus pēdējos gadus un neatbilda vairākiem normatīvajiem aktiem. Turklāt tie paredzēja, ka pilsēta sadalāma trīs atkritumu apsaimniekošanas zonās.

Jaunie noteikumi stājās spēkā 4.decembrī un pilsētu paredz dalīt četrās zonās, izpilddirekciju robežās.

Plānots, ka Rīgas Austrumu izpilddirekcijas teritorijā ietilps pilsētas centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija, bet Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas robežās – Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija.

Tikmēr Pārdaugava tiktu sadalīta divās daļās – Kurzemes rajona administratīvā teritorija un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija.

Saistošie noteikumi nosaka, ka atkritumu savākšana Rīgā tiek veikta, izmantojot šķiroto atkritumu savākšanas laukumus, atkritumu dalītās savākšanas punktus, tajā skaitā nodrošinot bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītas vākšanas iespēju, nešķiroto atkritumu konteineru novietnes un priekšapmaksas atkritumu maisus.

Lasiet arī: Valdība līdz martam pagarina ārkārtējās situāciju par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Lai atkritumu izvešana netraucētu iedzīvotāju naktsmieru, atkritumu izvešana būs aizliegta laikā no plkst.23 līdz plkst.5.

Dome norāda, ka saistošajos noteikumos ir ņemtas vērā atkritumu apsaimniekošanas nozari regulējošo normatīvo aktu prasības, tostarp arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieteikumi, kā arī pētījumā par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstības perspektīvām norādītās rekomendācijas.

Līdz dienai, kad tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantiem, kas būs izraudzīti konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par starp Rīgas pašvaldību un AS Tīrīga noslēgto koncesijas līgumu, sadzīves atkritumus visiem rīdziniekiem, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, izved pašreizējie pakalpojumu sniedzēji – SIA Clean R, SIA Eco Baltia vide un SIA Lautus.

Šogad 11.septembrī valdība izsludināja ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Ņemot vērā valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu. Attiecīgi kopš 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna. Un decembra sākumā šī ārkārtas situācija tika pagarināta līdz 2020.gada 12.martam.

Līdz šim termiņam Rīgas domei būtu jānoslēdz iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas