Ēģiptē pieņemta jauna konstitūcija

Ēģiptes Konstitucionālā asambleja apstiprinājusi jauno valsts pamatlikumu, kurā saglabātas jau iepriekš piekoptās vadlīnijas, ziņo ārvalstu mediji.

Tagad konstitūcija tiks nosūtīta valsts prezidentam Muhamedam Mursi (Mohammed Mursi), kam par to jāizsludina tautas nobalsošana.

Visu nakti ilgušajā Konstitucionālās asamblejas sesijā nobalsots par visiem pamatlikumā esošajiem 234 pantiem.

Valsts pamatlikums attiecībā uz islāmu kā valsts galveno reliģiju palicis tāds pats, kā gāztā valsts līdera Hosni Mubaraka laikā, vēsta BBC.

Tāpat pamatlikumā teikts, ka prezidents var tikt ievēlēts uz diviem četrus gadus ilgiem termiņiem.

Tiesību aktu eksperti gan norāda, ka pamatlikumā trūkstot īpašu pantu vienlīdzības veicināšanai starp vīriešiem un sievietēm.

Tāpat izskanējušas bažas, ka pantu par ģimenes vērtību sargāšanu varētu izmantot kā aizsegu vārda brīvības ierobežošanai.

Kā ziņots, Konstitucionālā asambleja steidza balsot par valsts pamatlikumu līdz ko plašsaziņas līdzekļos tika izplatīta informācija, ka Konstitucionālā tiesa svētdien, 2.septembrī, gatavojas balsot par asamblejas atlaišanu.

Tikmēr kritiķi norādījuši, ka asamblejai jaunās konstitūcijas izstrādāšanai vēl ir laiks līdz februārim, tāpēc šāda steiga neesot vēlama.

«Tas ir absurds. Šādu soli nedrīkst spert, ņemot vērā dusmas un aizvainojumu pret pašreizējo asambleju,» tā bijušais Arābu līgas vadītājs Amrs Musa (Amr Moussa).

Kā zināms saspīlējums starp Ēģiptes prezidentu un tiesas varu radās pēc tam, kad valsts līderis sev piešķīra papildu pilnvaras. Pagājušajā nedēļā tika izsludināts dekrēts, kas piešķir Mursi teju neierobežotu varu, aizliedzot atcelt viņa pieņemtos lēmumus.

Ref: 105.105.103.4250

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas