Ēģiptē steidzina balsojumu par jauno konstitūciju

Ēģiptes Konstitucionālā asambleja, kas atbalsta prezidenta Muhameda Mursi (Mohammed Mursi) jaunās pilnvaras, ceturtdien, 29.novembrī, plāno balsot par jauno valsts konstitūciju, vēsta vietējie mediji.

Šādas ziņas izskanējušas līdz ko plašsaziņas līdzekļos izplatīta informācija, ka Konstitucionālā tiesa svētdien, 2.septembrī, gatavojas balsot par asamblejas atlaišanu.

Tikmēr kritiķi norāda, ka asamblejai jaunās konstitūcijas izstrādāšanai vēl ir laiks līdz februārim, tāpēc šāda steiga neesot vēlama.

«Tas ir absurds. Šādu soli nedrīkst spert, ņemot vērā dusmas un aizvainojumu pret pašreizējo asambleju,» tā bijušais Arābu līgas vadītājs Amrs Musa (Amr Moussa).

Jāatzīmē, ka, ja asambleja apstiprinās konstitūcijas jauno versiju, tā tiks nodota tautas nobalsošanai, vēsta BBC.

Kā zināms saspīlējums starp Ēģiptes prezidentu un tiesas varu radās pēc tam, kad valsts līderis sev piešķīra papildu pilnvaras. Pagājušajā nedēļā tika izsludināts dekrēts, kas piešķir Mursi teju neierobežotu varu, aizliedzot atcelt viņa pieņemtos lēmumus.

Jau ziņots, ka Ēģiptes galvaspilsētā Kairā un citviet visā valstī otrdien, 27.novembrī, notikuši plaši protesti pret Mursi lēmumu piešķirt sev papildu pilnvaras.

Lielākajās demonstrācijās kopš gāztā valsts līdera Hosni Mubaraka (Hosni Mubarak) laikiem savu nepatiku izrādījušu desmitiem tūkstošu cilvēku. Protestētāji skandinājuši, ka tikko no viena diktatora jau esot tikuši vaļā, tāpēc jauns tiem neesot vajadzīgs.

Tikmēr Musulmaņu brālība apgalvo, ka, ja būs nepieciešams, tā Mursi atbalsta gājieniem mobilizēs miljoniem cilvēku.

Ref: 105.105.103.4040

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas