Ēģiptē vēl uzturas vairāk nekā 300 tūristu no Latvijas

Šarm eš Šeihā vēl uzturas 155, bet Hurgadā – 170 GoAdventure tūrisma kompānijas klienti no Latvijas, kuri Ēģiptē ieradās ar AirCairo aviokompāniju.

Visi ceļotāji ir drošībā, izmitināti viesnīcās, visus izdevumus sedz GoAdventure, informē Ārlietu ministrija, atsaucoties uz tūrisma kompānijas sniegto informāciju.

Ceļotāju atgriešanos Latvijā no Šarm eš Šeihas GoAdventure plāno nodrošināt otrdien, 10.novembrī, savukārt informācija par reisu no Hurgadas uz Latviju tiek precizēta un būs drīzumā pieejama tūrisma kompānijas mājaslapā.

Kā zināms, Drošības apsvērumu dēļ Latvijas Civilās aviācijas aģentūra 6.novembrī nolēma uz nenoteiktu laiku aizliegt veikt reisus uz Šarm eš Šeihu. Tūrisma kompāniju Teztour, Novatours un Alida Tūrs klienti, kas ceļoja uz Šarm eš Šeihu, ar Latvijas aviokompāniju airBaltic 7. un 8. novembrī ar diviem speciālajiem reisiem ir nogādāti Latvijā – kopā gandrīz trīssimt cilvēki.

Tikmēr Ārlietu dienests turpina sekot situācijas attīstībai Ēģiptē kopš 31.oktobra, kad Ziemeļsīnāja provincē avarēja lidmašīna, kas bija ceļā no  Šarm eš Šeihas uz Sanktpēterburgu, un kur gāja bojā vairāk nekā 200 cilvēku. Katastrofas iemesli līdz šim nav noskaidroti.

Ārlietu ministrija arī turpina saņemt neskaitāmus zvanus un e-pastus no ceļotājiem, kuri atrodas Ēģiptē vai tuvākajā laikā plāno turp doties. Ceļotāju sūdzības tiek operatīvi pārsūtītas tūrisma kompānijām steidzamai saziņai ar personām.

Cilvēkus uztrauc tas, ka viņi nevar sazināties ar saviem radiem un draugiem, kas šobrīd uzturas ceļojumā Ēģiptē. Ministrija mierina, ka visticamāk radiniekiem un draugiem ir beidzies mobilā telefona sarunu kredīts, tā kā viesabonēšanas tarifi Ēģiptē ir ļoti augsti. Interneta sakariem bieži ir slikta kvalitāte, vai tie nav pieejami vispār. Ja sazināties neizdodas ilgstoši, par to jāinformē radinieku un draugu tūrisma operators un Ārlietu ministrija.

Savukārt tos, kas iegādājušies biļetes lidojumam uz Šarm eš Šeihu, ministrija informē, ka tiešie avioreisi no Latvijas uz Šarm eš Šeihu ir atcelti līdz Latvijas Civilās aviācijas aģentūras rīkojumam. Šādos gadījumos jāsazinās ar tūrisma kompāniju, lai vienotos par finanšu līdzekļu atmaksu vai citu risinājumu. Tikmēr saskaņā ar Ārlietu ministrijai pieejamo informāciju tiešie avioreisi no Latvijas uz Hurgadu tiek turpināti.

Ref: 102.000.102.11120

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas