Eigims neatzīst vainu viņam inkriminētajos likumpārkāpumos

Daugavpils pilsētas dome

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsāktajā kriminālprocesā par 10 000 eiro kukuli saistībā ar būvniecības iepirkumu, aizdomās turētā statuss piemērots gan bijušajam Daugavpils mēram Rihardam Eigimam (Mūsu partija), gan otram aizturētajam.

KNAB izplatītajā paziņojumā, neminot iesaistīto personu vārdus, norādīts, ka viena persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļņemšanu, bet otra atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas par kukuļdošanu.

Birojā norādīja, ka viena persona no īslaicīgās aizturēšanas izolatora tika atbrīvota jau trešdien, 19.decembrī, savukārt otra – ceturtdien, 20.decembrī.

Ceturtdien no izolatora atbrīvots Eigims.

Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, teikts KNAB paziņojumā.

Neskatoties uz Eigima kā Daugavpils domes deputāta publisko statusu, KNAB atteicās izpaust viņam piemērotos drošības līdzekļus, tostarp to, vai Eigimam ir piemērots aizliegums ieņemt domes deputāta amatu. Birojā paziņoja, ka šī informācija tiks izpausta tad, kad to varēs darīt, netraucējot izmeklēšanas intereses.

Eigima aizstāvis Juris Dzelme norādīja, ka viņa klients neatzīst vainu viņam inkriminētajos likumpārkāpumos. Dzelme piebilda, ka viņš un viņa klients ir ieinteresēti pēc iespējas ātrāk noskaidrot patiesību. «Tas vairāk izskatās pēc Ziemassvētku pārpratuma. (…) Tiem, kas manipulē ar tiesībsargājošo iestāžu viedokli, vēlamies pierādiet, ka viņiem nav taisnība,» paziņoja advokāts.

Jau ziņots, ka KNAB otrdien, 18.decembrī, lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturēja bijušo Daugavpils mēru Eigimu. KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Patlaban aizturētas divas personas un birojs šajā lietā otrdien veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA Modus būve.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas