bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta

Eiropa kļūst jaunajiem tēviem draudzīgāka – apstiprina jaunus paternitātes atvaļinājuma noteikumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 4.aprīlī, galīgajā balsojumā apstiprinājuši jaunus paternitātes atvaļinājuma un otram no vecākiem nenododama bērna kopšanas atvaļinājuma noteikumus, informē EP pārstāve Signe Znotiņa-Znota.

Likums, par kuru jau panākta vienošanās ar ES valstu ministriem, nosaka visās ES dalībvalstīs īstenojamas minimālās prasības. To mērķis ir uzlabot sieviešu situāciju darba tirgū, kā arī stiprināt tēva vai otra no vecākiem lomu ģimenē. Šo pasākumu īstenošana sniegtu labumu bērniem un uzlabotu ģimenes dzīvi, kā arī veicinātu dzimumu vienlīdzību, vēstīts ziņojumā.

Paternitātes, bērna kopšanas un aprūpētāja atvaļinājums paredz tiesības uz vismaz desmit darbdienu apmaksātu paternitātes atvaļinājumu ap dzimšanas laiku tēvam vai otram no vecākiem, kurš atbilstoši valsts tiesību normām ir viņam pielīdzināms. Apmaksai jābūt vismaz tādai paši, kāda tiek piešķirta slimības atvaļinājuma gadījumā.

EP deputāti arī panākuši otram no vecākiem nenododama divu mēnešu bērna kopšanas atvaļinājuma iekļaušanu noteikumos. Uz šādu atvaļinājumu būtu jāpastāv individuālām tiesībām, un tam būtu jāstiprina līdzsvarotāks pienākumu sadalījums ģimenes aprūpē.

Noteikumi arī paredz, ka ES dalībvalstīm jānosaka pietiekama līmeņa atvaļinājuma nauda vai pabalsts attiecībā uz bērna kopšanas atvaļinājuma minimālo nenododamo laikposmu. To nosakot, jāņem vērā, ka došanās bērna kopšanas atvaļinājumā bieži nozīmē ģimenes ienākumu sarukumu. Šo iespēju būtu jāvar izmantot arī tam no vecākiem, kura ienākumi ir augstāki (bieži tas ir vīrietis).

Tāpat ES dalībvalstīm jānodrošina ikgadējs piecu dienu aprūpētāja atvaļinājums darba ņēmējiem, kas aprūpē piederīgos, kuriem ir nepieciešama aprūpe vai atbalsts smagu veselības problēmu dēļ.

ES dalībvalstis, kurās darba ņēmēji saņem pabalstu vismaz 65% neto darba algas apmērā vismaz sešus mēnešus par katru no vecākiem, var izvēlēties saglabāt līdzšinējo sistēmu.

Strādājošiem vecākiem un aprūpētājiem būs iespējams lūgt pielāgot viņu darba organizāciju, tostarp iespēju robežās izvēloties attālinātu darbu vai elastīgu darba laiku. Izvērtējot šādus lūgumus, darba ņēmējs varēs ņemt vērā arī vientuļo vecāku vai tādu vecāku, kuru bērniem nepieciešama īpaša aprūpe, vajadzības.

«Šī direktīva ir ieguldījums dzimumu līdztiesībā un labākā pienākumu sadalījumā. Sievietes līdz šim bijušas nevienlīdzīgā situācijā, un tas radījis algu un pensiju atšķirības. Tagad viņas saņems atbalstu, lai atgrieztos darba tirgū, bet tēviem būs lielāka koma bērnu audzināšanā. Tas ir ieguvums vīriešiem, sievietēm, ģimenēm un ekonomikai,» tā EP ziņotājs Deivids Kaza (David Casa) (ETP, Malta).

Direktīva tika pieņemta ar 490 balsīm pret 82, 48 deputātiem atturoties. Tā stāsies spēkā divdesmitajā dienā pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī. Dalībvalstīm būs trīs gadi laika, lai īstenotu tajā noteiktās prasības.


Pievienot komentāru

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!