ES: Eiropā pastāv plašs viltoto viedtālruņu tirgus

Patērētāju drošībai un viedtālruņu nozarei būtisku kaitējumu Eiropas Savienībā nodara paralēli pastāvošais viltoto viedtālruņu tirgus, tā secināts jaunā pētījumā par situāciju 2015.gadā.

Portāls EurActiv vēsta, ka šonedēļ publicētā pētījumā, ko viedtālruņu nozare veikusi sadarbībā ar ANO Starptautisko Telekomunikāciju savienību, secināts, ka no 2015.gadā ES pārdotajiem aptuveni 150 miljoniem viedtālruņu, 14 miljoni bijuši viltojumi.

Vislielākais viltojumu īpatsvars novērots Itālijas tirgū – 885 miljonu eiro vērtībā (15,4% no kopējā viedtālruņu tirgus) -, kam seko Lielbritānija ar 660 miljoniem eiro un Vācija ar 546 miljonus vērtu viltoto viedtālruņu tirgu.

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja izpilddirektors Antonio Kampinoss (António Campinos) komentējis, ka pētījumā arī secināts, «ka pasaulē kopumā viedtālruņu ražotāji viltojumu tirgum zaudējuši 12,9% savas tirgus daļas, kas ir nopietns signāls politiķiem un visiem citiem, kas pasaulē cīnās ar viltojumu ražošanu un realizāciju».

Ref: 111.111.103.4778

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas