Eiroparlamentārieši aicina ES ieviest sankcijas pret Ungāriju

Ungārijas premjerministrs Vikors Orbāns

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzskata, ka ES dalībvalstī Ungārijā noteiktais ārkārtas stāvoklis un vārda brīvības ierobežojumi nav saderīgi ar ES vērtībām, tādēļ aicinājuši apturēt ES finansējumu Ungārijai un uzsākt pārkāpuma procesu, paziņojumā presei vēsta EP.

Ceturtdien, 14.maijā, EP notika debates par demokrātijas stāvokli Ungārijā. COVID-19 izplatības apstākļos Ungārijas parlaments piešķīris premjerministra Vikora Orbāna (Viktor Orbán) vadītai valdībai uz neierobežoti ilgas ārkārtas situācijas laiku tiesības vadīt valsti ar rīkojumiem.

Debatēs ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieci Veru Jurovu un Horvātijas prezidentūru vairums EP deputātu uzsvēra, ka Ungārijas valdības veiktie ārkārtas pasākumi, lai apkarotu COVID-19 pandēmiju, tostarp uz neierobežotu laiku izsludinātais ārkārtas stāvoklis, neatbilst ES noteikumiem, un brīdināja par augošajiem draudiem demokrātijai.

Vairāki deputāti aicināja Eiropas Komisiju noslēgt likumu izmaiņu pārbaudi un sākt pārkāpumu procedūras.

Viņi īpaši aicināja pārtraukt ES līdzekļu izmaksu Ungārijai, ņemot vērā jauno finanšu plānu un atveseļošanas plānu, ja vien netiks ievērots tiesiskums. Daudzi kritizēja Padomes pasīvo attieksmi un uzstāja, lai tā turpina virzīt Parlamenta ierosināto 7. panta procedūru, paziņojumā presei raksta EP.

Savukārt citi deputāti, gluži pretēji, aizstāvēja demokrātiski ievēlētā Ungārijas parlamenta lēmumus.

Tie salīdzināja valstī pieņemtos ārkārtas pasākumus ar citu ES dalībvalstu, piemēram, Francijas vai Spānijas, veiktajiem pasākumiem, teikts paziņojumā presei.

Eiropas Parlamenta vairākums rezolūcijā iepriekš, 17. aprīlī uzsvēra, ka lēmumi pagarināt ārkārtas stāvokli uz nenoteiktu laiku, pilnvarot valdību lemt ar dekrētu un vājināt parlamenta pārraudzību ir «pilnīgi nesaderīgi ar Eiropas vērtībām».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas