Eiroparlamentārieši ratificē ES-Lielbritānijas tirdzniecības vienošanos

Eiropas Parlamentā ir atbalstīta ES-Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās, kas ļaus nodrošināt uzņēmējiem tirdzniecību bez ievedmuitas un kvotām kā arī viestrādnieku aizsardzību Lielbritānijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Tirdzniecības un sadarbības nolīgums starp abām pusēm ir provizoriski bijis spēkā jau kopš 2021.gada janvāra, kad noslēdzās gadu ilgušais Lielbritānijas izstāšanās pārejas periods un Lielbritānija pilnībā atdalījās no ES. Vienlaikus bija svarīgi, lai Eiropas Parlaments paustu tam savu atbalstu un dotu pilnu juridisku spēku. Balsojums noticis otrdien, 27.aprīlī, un dokumentu atbalstījuši 660 eiroparlamentārieši. Atturējušies 32, bet pieci balsojuši «pret».

Lasiet arī: ES sāk tiesāties ar AstraZeneca par ievērojamo vakcīnu piegāžu samazinājumu

«Tirdzniecības un sadarbības nolīgums dod pamatu stiprai un ciešai partnerībai ar Lielbritāniju. Uzticīgai [tā] īstenošanai ir izšķiroša nozīme,» mikoremuāru vietnē Twitter komentējusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Usula von der Leyen). Viņa paudusi savu atbalstu dokumenta ratifikācijai.

Atzīnīgi to novērtējusi arī Lielbritānija. Britu Brexit sarunu vedējs Deivids Frosts (David Frost) norādījis: «Ceru, ka tagad varam kā eiropieši atvērt jaunu nodaļu, ko raksturos draudzīga sadarbība starp divām suverēnām, vienlīdzīgām pusēm.»

Ne tik atbalstošs attiecībā uz vienošanās saturu bijis ES galvenais Brexit sarunu vedējs Mišels Barnjē (Michel Barnier). Dokuments ir «neveiksme abām pusēm, tomēr labāk nekā nekas», vērtējis franču politiķis, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas