Eiroparlaments ierobežo jauniešiem tīkamu tabakas produktu tirdzniecību

Eiropas Savienībā (ES) šovasar varētu tikt pieņemti stingrāki tabakas produktu pārdošanas ierobežojumi pēc tam, kad Eiropas Parlamentā 26.februārī pieņemts tiesību akta projekts, kas paredz iegrožot tabakas lietošanu, aromātu pievienošanu un reklāmu.

Statistika liecina, ka no tabakas izraisītām saslimšanām ES ik gadu mirst ap 700 000 cilvēku, savukārt ap 94% smēķētāju tabakas patēriņu uzsāk vēl nesasnieguši 25 gadu vecumu. Ierobežojumu mērķis ir novērst jaunas smēķētāju paaudzes rašanos.

Ja jaunās normas atbalstīs dalībvalstu parlamenti, 65% cigarešu paciņas laukuma turpmāk klās pret smēķēšanu nosodoši attēli un brīdinājumi, un būs aizliegts pārdot paciņas, kurās ir mazāk par 20 cigaretēm.

Ne cigaretēm, ne tinamai tabakai nedrīkstēs pievienot šokolādes un citus aromātus, tomēr šis noteikums neattieksies uz pīpju tabaku, cigāriem, cigarellām un izstrādājumiem, kurus lietojot nerodas dūmi.

Mentola cigarešu tirdzniecību paredzēts aizliegt no 2020.gada. EU Observer vēsta, ka smēķēšanas produktu nozarei, tomēr izdevies gūt arī uzvaru – elektronisko cigarešu tirdzniecībai netiks noteiks ierobežojums, un tās varēs iegādāties bez ārsta receptes.

Ref: 103.000.103.826

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas