Eiropas biržu indeksi krītas, Mejai atliekot Breksita balsojumu

Eiropas biržu indeksi un britu mārciņas vērtība pirmdien, 10.decembrī, kritās pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) paziņojuma, ka viņa atliek parlamenta balsojumu par viņas Breksita vienošanos, jo tā negūtu pietiekamu atbalstu.

Mejas lēmums papildināja lielos riskus globālajai ekonomikai, starp kuriem ir ASV–Ķīnas tirdzniecības strīds, ASV un Ķīnas ekonomiku vājuma pazīmes, un nestabilas naftas cenas.

B.Riley FBR galvenais tirgus stratēģis Ārts Hogans (Art Hogan) sacīja, ka Breksits palielina neskaidrību Eiropā līdz ar lielajiem ielu protestiem Parīzē un Itālijas domstarpībām ar Eiropas Komisiju par šīs valsts budžeta plāniem.

«Tie kopā rada ainu, kas nav labas ziņas globālajai izaugsmei,» sacīja Hogans.

Volstrītas indeksi tirdzniecības sesijas sākumā kritās, bet vēlāk pieauga, kāpjot tehnoloģiju uzņēmumu akciju cenām.

XTB UK galvenais tirgus analītiķis Deivids Čītems (David Cheetham) sacīja, ka balsojuma atlikšana par Breksita vienošanos tikai padziļina neskaidrību.

«Šis lēmums varbūt ir aiztaupījis premjerministrei mulsinošu sakāvi parlamentā, bet tas neapšaubāmi veicinās to, ka aicinājumi viņu nomainīt kļūs vēl skaļāki,» teica Čītems, piebilstot, ka Mejas pozīcija izskatās «arvien nepārliecinošāka».

Naftas cenas kritās pēc bažām par mazu pieprasījumu. Pirms pagājušās nedēļas nogales tās bija pieaugušas, kad OPEC un citas jēlnaftas ieguvējvalstis vienojās samazināt ieguves apjomu par 1,2 miljoniem barelu dienā.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās saruka.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 1,61 dolāru līdz 51,00 dolāram par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,70 dolāriem līdz 59,97 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average 10.decembrī pieauga par 0,1% līdz 24 423,26 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 kāpa par 0,2% līdz 2637,72 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite palielinājās par 0,7% līdz 7020,52 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par 0,8% līdz 6721,54 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 1,5% līdz 10 622,07 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 1,5% līdz 4742,38 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pirmdien kritās no 1,1379 līdz 1,1354 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2726 līdz 1,2562 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu pieauga no 112,69 līdz 113,35 jenām par dolāru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas