Eiropas biržu indeksi krītas, valdot neziņai

Eiropas biržu indeksi trešdien, 5.decembrī, kritās, valdot neziņai par Breksitu, ASV ekonomikas perspektīvu un citām problēmām, bet ASV biržu indeksi nemainījās, jo biržas bija slēgtas ASV valsts sēru dienā.

Biržu indeksi pirmdien, 3.decembrī, bija pieauguši pēc ASV un Ķīnas vienošanās par pamieru tirdzniecības karā, bet otrdien tie atsāka kristies, kad investori fokusējās uz konkrēta progresa trūkumu ilgtermiņa vienošanās panākšanā.

Eiropas biržu indeksu kritums turpinājās trešdien, kad investori sāka fokusēties arī uz citām problēmām.

ASV svētdien paziņoja, ka uz 90 dienām apturēs no gadumijas paredzēto muitas tarifu paaugstināšanu Ķīnas ražojumiem divsimt miljardu dolāru vērtībā. Savukārt Ķīna piekrita samazināt muitas tarifus no ASV importētajām automašīnām.

Capital Economics analītiķi trešdien secināja, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam (Donald Trump) un Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam «šķiet, ir dažāda izpratne, par ko viņi vienojušies», bet «šī vienošanās vismaz radījusi pauzi strīda eskalācijā».

City Index vecākā tirgus analītiķe Fiona Činkota (Fiona Cincotta) sacīja, ka «Eiropas tirgos turpina atbalsoties šoka viļņi no otrdienas krasā krituma Volstrītā» un «bažas par globālo tirdzniecību atkal ir darba kārtībā, jo kļūst redzams sīkā drukā rakstītais, ka jaunā ASV–Ķīnas vienošanās ir spēkā tikai nākamos trīs mēnešus».

Bažas par Breksitu un citām problēmām izraisīja Londonas, Frankfurtes un Parīzes biržu indeksu krišanos par vairāk nekā 1%.

Naftas cenas tikai nedaudz palielinājās pēc tam, kad Saūda Arābija apšaubīja iespējas panākt jēlnaftas ieguves samazināšanu OPEC un šai organizācijai nepiederošo valstu sanāksmē Vīnē šonedēļ.

Saūda Arābijas enerģētikas ministrs Halids al Falihs sacīja, ka ir «pāragri teikt, kas notiks» Vīnē.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru pieauga, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 0,26 dolāriem līdz 53,51 dolāram par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,29 dolāriem līdz 62,37 dolāriem par barelu.

ASV biržu indeksi Dow Jones Industrial Average, Standard & Poor’s 500 un Nasdaq Composite trešdien nemainījās, jo Ņujorkas birža bija slēgta ASV valsts sēru dienā par mirušo eksprezidentu Džordžu Bušu vecāko.

Londonas biržas indekss FTSE 100 5.decembrī kritās par 1,4% līdz 6921,84 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 1,2% līdz 11 200,24 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 1,4% līdz 4944,37 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1343 līdz 1,1312 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru pieauga no 1,2719 līdz 1,2745 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 112,77 līdz 113,47 jenām par dolāru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas